Středa 29. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Sportovní hry seniorů

29.05.2024 - Sportovní hry seniorů - Konal se již devátý ročník

Počasí

29.05.2024 - Středa

Teplota: 20 / 13 - Oblačno

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 20 / 11 - obcasny-Déšť

Job Shadowing na Pětce

05. května 2024 - 09:15

Zpět na seznam článků

Malá reportáž z V. ZŠ

Job Shadowing na Pětce

Job Shadowing na Pětce zdroj foto: škola

V průběhu třetího týdne v dubnu byla v rámci Akreditace Erasmu na V. ZŠ Šumperk přivítána návštěva dvou chorvatských učitelek z prvního stupně. 

Přijely z města Koprivnice, které leží nedaleko Zagrebu. „Pro naše kolegyně z Chorvatska byl připraven celotýdenní program. V pondělí byly slavnostně přivítány vedením školy s pečlivě připraveným vystoupením žáků z prvního i druhého stupně. Prohlídka školy a seznámení se s pedagogy školy probíhalo po celý týden. Odpoledne ve 14 hodin byly přivítány  místostarostkou Evou Kosteckou a byl jim umožněn výstup na radniční věž,“ uvedl ředitel školy Petr Málek.

Úterní shadowing byl naplněn náslechy, výukovými ukázkami  v prvních a druhých třídách. Jedna z chorvatských učitelek je kvalifikovaná pracovnice nejen, jako pedagog, ale i jako pracovník v knihovně. „Byla jí umožněna prohlídka městské knihovny v Šumperku a možnost zúčastnit se semináře na téma Autismus v městské knihovně. Naši kolegyni byla v rámci projektu připravena nejen návštěva Hanušovické knihovny, ale  i vědecké a městské knihovny v Olomouci,“ přiblížila vyučující Marie Gintherová.

Středeční den se nesl v duchu poznávání Olomouckého kraje. Prožili jsme něco málo z historie, a to formou exkurze s žáky 4. třídy návštěvou hradu Bouzov a Javořičských jeskyní. „Poslední den týdne jsme navštívili Pevnost poznání společně s žáky první a třetí třídy. Součástí programu byl vstup do všech expozic a konkrétním tématem byly kouzla s vodou. Ukončení dne v Olomouci bylo přímo v centru historické části - sloup Nejsvětější Trojce, který je v rekonstrukci, renesanční radnice  s orlojem.  Oba projektové dny pro žáky byly celé uhrazeny z projektu Šablony 2023,“ upřesnil ředitel.

„Popsala jsem zde jen krátce střípky z průběhu týdne, poznatky, zážitky a to včetně sportovních a relaxačních bylo mnohem více. Pro nás pedagogy na prvním stupni se jednalo o první plně organizovanou akci pro zahraniční kolegy, byla poučná, náročná, inspirující a určitě motivační se pustit do dalších podobných projektů. Je skvělé kolik pedagogů se pustilo do spolupráce na zajištění tohoto Job shadowingu. Už dne se těšíme na další v květnu,“ dodává vyučující Gintherová.

Autor: red., Marie Gintherová, Petr Málek - V. ZŠ, zdroj foto: škola

Fotogalerie

Job Shadowing na Pětce   zdroj foto: škola
Job Shadowing na Pětce   zdroj foto: škola
Job Shadowing na Pětce   zdroj foto: škola
Job Shadowing na Pětce   zdroj foto: škola
Job Shadowing na Pětce   zdroj foto: školaJob Shadowing na Pětce   zdroj foto: škola

Další články z rubriky

Sportovní hry seniorů

Sportovní hry seniorů

Konal se již devátý ročník

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Přineslo dětem radost i navzdory aprílovému počasí

Koloběh nanočástic v životním prostředí

Koloběh nanočástic v životním prostředí

Vyvinuli novou metodu vědci z UP Olomouc

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.