Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský zámek

22.05.2019 - Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský...

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jubilejní Blues Alive zahájí americký kytarista Warren Haynes

25. října 2015 - 13:45

Zpět na seznam článků

Mimořádný zájem o vstupenky překvapil i pořadatele

Jubilejní Blues Alive zahájí americký kytarista Warren Haynes

Šumperk - Blues Alive 2014 provázelo nadšení diváků foto: archiv sumpersko.net

Jubilejní 20. ročník festivalu Blues Alive zahájí 12. listopadu v šumperském Domě kultury Warren Haynes, jeden z nejrespektovanějších amerických kytaristů, spoluhráč Erica Claptona, Dave Matthewse či bývalý člen Allman Brothers Band. „Warren Haynes přijede nejen do Šumperka, ale i do České republiky vůbec poprvé. Zahraje z nové sólové desky, ale vrátí se i ke starší tvorbě, kterou diváci znají,” říká dramaturg festivalu Ondřej Bezr.

pozvánka Blues Alive 2015 zdroj:d.k.

Zároveň jde o jediný z hlavních večerních koncertů, na který ještě zbývají vstupenky. „Permanentky i vstupenky na hlavní koncerty v Domě kultury v pátek a sobotu jsou již vyprodány, kromě Warrena Haynese zbývají lístky pouze na menší koncerty v H-Clubu nebo v Klášterním kostele,” říká ředitel festivalu Vladimír Rybička. „Je to poprvé v historii festivalu, kdy je takto dopředu vyprodáno,” zdůrazňuje.

Vladimír Rybička - ředitel DK Šumperk a festivalu Blues Alive foto: archiv sumpersko.net

Zbývající vstupenky jsou v prodeji v pokladně kulturního zařízení. Zároveň se také rozběhlo přihlašování na 16. ročníku Blues Aperitivu, soutěže pro bluesové kapely, jejichž dva vítězové si zahrají na dalším ročníku hlavního festivalu.

nadšení diváci - Blues Alive 2014 zdroj foto: archiv

Blues Alive letos při svém 20. výročí nabídne od 12. do 14. listopadu nabitý celodenní i celonoční program s hvězdami zahraničního blues i předními českými a slovenskými hudebníky. „Protože jde o kulaté výročí, chtěli jsme něco mimořádného, aby festival vypadal jinak než běžně. To se promítlo do programu všech tří hlavních večerů,” uvádí Ondřej Bezr.

Warren Haynes, hlavní hvězda letošního dvacátého ročníku Blues Alive, je bez nadsázky jedním z nejsledovanějších kytaristů amerického kontinentu. Program festivalu Blues Alive ZDE

spokojení diváci - Blues Alive 2014 foto: archiv sumpersko.net

V rámci druhého, již vyprodaného, večera 13. listopadu čeští hudebníci jako Jiří Suchý, Ondřej Havelka s Melody Makers, Bluesberry, Luboš Andršt, Jan Spálený a ASPM nebo i slovenští ZVA 12-28 provedou diváky dějinami československého blues - od nejstaršího po současnost. Festival pak zakončí 14. listopadu muzikanti, kteří v Šumperku již vystoupili, ale nyní přijedou s novým programem či jinými kapelami - například Studebaker John nebo legenda blues a spoluhráč Muddyho Waterse Bob Margolin.

spokojení diváci - Blues Alive 2014 foto: archiv sumpersko.net

spokojení diváci - Blues Alive 2014 foto: archiv sumpersko.net

Dvacáté výročí je samozřejmě důvod k malém ohlédnutí. První ročník v roce 1996 trval pouze jeden den, vystoupilo šest českých kapel včele s Lubošem Andrštem a navštívilo jej cca 400 návštěvníků. „Na Blues Alive již jezdí druhá generace návštěvníků, polovina je mladší než čtyřiceti let, jsou tu k viděni dvacátníci. Těší nás to, že bluesmani ´nevymírají´, že se udržuje věkový průměr i po těch dvaceti letech,” uvažuje Ondřej Bezr. „Lidé si také zvykli na to, že blues není pouze to ortodoxní, že přijímají hudebníky s velkými žánrovými přesahy v celé dramaturgické šíři. Blues totiž není přesně daná struktura, ale je to pocit a atmosféra. A tu lze najít i tam, kde to není na první poslech slyšet,” uzavírá Ondřej Bezr.   

Autor: red., b. a., m. h.

Fotogalerie

Šumperk - Blues Alive 2014 provázelo nadšení diváků     foto: archiv sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.