Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 19. listopadu 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hejtmanství zajistí provoz dálkových autobusů, které propojují Hanou s Jesenickem

19.11.2018 - Hejtmanství zajistí provoz dálkových autobusů, které...

Počasí

Zataženo

19.11.2018 - Pondělí

Teplota: 4 / -2 - Zataženo

obcasny-Déšť

20.11.2018 - Úterý

Teplota: 5 / -1 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

KONTRASTY - výstava v Divadle Šumperk

30. října 2013 - 09:47

Zpět na seznam článků

Obrazy a grafiky

KONTRASTY - výstava v Divadle Šumperk

V sobotu 2. Listopadu v17.30 hodin se koná zahájení vernisáže v Galerii divadla - Miriam Kocurková Rochová a Günter Hujber „KONTRASTY“.

Výstava potrvá do 13.prosince. V prostorách divadla budou vystaveny díla uměleckých škol - AVE ART Ostrava, SPŠ Šumperk.

Miriam Kocourková rodným příjmením Rochová narozena v 7. ledna 1963 ve Vsetíně, kde v letech 1978 – 1982 vystudovala Střední průmyslovou školu strojní. Toto studium bylo nucenou alternativou po nepřijetí na umělecko-průmyslovou školu z tehdejších politických důvodů. Po ukončení studia pracovala v rozmanitých technických oborech.

Miriam Kocourková-Rochová

Obrazy Miriam Kocourkové-Rochové jsou klíči otevírajícími zámky do vyšších duchovních úrovní. Použité barvy kmitají ve vyšších frekvencích a tím pomáhají vyrovnat energetické pole člověka. Tak jako kameny, které nám dodávají energii a zdraví, mohou i obrazy blahodárně působit na správný tok energií a harmonizovat všechny čakry v těle. Proto autorka na obrazech vytváří rozmanité tvary, zasazuje do nich různé materiály a citlivě vybírá vhodné barvy. Snahou je, aby díla lidem přinášela harmonii, vyrovnanost a pomáhala duchovnímu rozvoji osobnosti.

Miriam se nejprve po mnoho let věnovala malování miniatur, jejichž tématem byly převážně krajiny a fiktivní světy. Od roku 2003 začala používat nový způsob kombinovaného tvoření, který jejím vlastním nápadem a ten dále rozvíjí. Jedná se o jemnou detailní a časově náročnou techniku.

Malířka intuitivně vytváří poetické, symbolické obrazy svého niterného světa. Tvorba je pro formou sdělování duchovních myšlenek a svého pojetí světa. Snaží se uměleckou formou vyjádřit zákonitosti propojující duchovní a pozemský svět. Její tvorba se vyznačuje citlivostí pro barevné ladění a kultivovanou dekorativností. Ve svých obrazech projevuje smysl pro krásu, lásku, harmonii. Originální technika zvýrazňuje půvab obrazů a použitím perliček a korálků z čistého skla je dosaženo vyšší energetické půvabnosti. Strukturu a trojrozměrnost díla zvýrazní vhodné nasvícení, které umožní, aby více vynikla plastičnost obrazů.

Günter Hujber - malíř, grafik, básník, hudebník - narozen 1966 v Šumperku. Žije a tvoří ve Velkých Losinách. Výtvarník autodidakt - vystudoval VUT Fakultu strojní v Brně, kde také začaly jeho první výtvarné pokusy. Tvorba, dříve klasická olejomalba na plátně, dnes převážně ex libris, grafické techniky a techniky založené na kombinaci malby akrylovou a olejovou barvou na dřevěných deskách s kovovými fragmenty, je plná symbolů a vícesmyslů. Kromě malování se zabývá psaním básní (sbírky Mravenčení, Barvičky, Strmělky a „23“), natáčením improvizované elektronické hudby - tzv. zvukových koláží nebo příběhů, natáčením krátkých surrealistických filmů a pořádáním performancí. Působí v několika výtvarných sdruženích: Art- kolegium (Praha), SSPE - Spolek sběratelů a přátel ex libris ČR, DEG – Německá společnost sběratelů ex libris

Günter Hujber

Günter Hujber o své inspiraci a tvorbě:„ ….v hlavě mám vždycky několik motivů současně, většinou zachycené rychlými skicami, ze kterých vznikají hotové kresby, které jsou přenášeny buď na dřevěné, nebo měděné desky. Přenášen je většinou pouze základní motiv, většina detailů vzniká až při další inspiraci přímo při tvorbě hotového díla. Při tvorbě grafiky používám z části vlastních netradičních nástrojů, vznikají tak kombinované techniky s tečkovanou suchou jehlou.…Největší inspirací je pro mě lidské tělo, v celé své dokonalosti i nedokonalosti…a sny…sny jsou nekonečný zdroj inspirace. Často se probouzím a musím si zaznamenat vjemy aspoň rychlou skicou myšlenku, aby se do rána neztratila……“

Co je to ex libris? Ex libris je většinou drobná grafika (rytina, lept, litografie…) dělaná zakázkově na jméno sběratele. Z desky se tiskne potom cca.padesát-sto tisků pro zadavatele a několik autorských tisků pro vlastní potřebu, soutěže, výstavy. Každý tisk musí být signován a číslován, či označen. Původní význam byl označení vzácných, či oblíbených knih v knihovně. Dnes spíše sběratelská záležitost.                                                      

Autor: red.,dš

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.