Sobota 18. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Úspěšní sportovci okresu Šumperk

18.09.2021 - Úspěšní sportovci okresu Šumperk - Převzali ocenění...

Počasí

18.09.2021 - Sobota

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

19.09.2021 - Neděle

Teplota: 15 / 7 - Oblačno

Kapela Argema se po pěti letech vrací do Šumperka

31. srpna 2021 - 07:21

Zpět na seznam článků

Rocková legenda

Kapela Argema se po pěti letech vrací do Šumperka

Argema zdroj foto: DK

Tohle je ráj, Milion snů, Prohrát není žádná hanba nebo Modrý pondělí.

Tyto a mnohé další legendární hity zahraje na četná přání v pátek 10. září skupina Argema v šumperském domě kultury, kam se po minulém úspěšném koncertu vrací po pěti letech. „Výrazné refrény, příjemné zpěvy a známé melodie, které už zlidověly. To je přesně ono, na co se fanoušci jedné z předních stálic česko-slovenské rockové scény mohou během šumperského koncertu těšit,“ zve produkční domu kultury Michaela Horáková.

Skupina Argema je pojem, na který nedají příznivci tuzemské rockové muziky dopustit. Je populární nejen díky svým svižným melodiím, ale i podmanivým baladám. Vznikla v roce 1982 v Uherském Hradišti, kdy její hlavní zakládající člen, bubeník Josef Pavka, byl učitelem přírodopisu. Dostal nápad, že kapela ponese název podle stejnojmenného tropického motýla. Její začátky ale nebyly snadné, protože tehdejší politická situace neschvalovala daný hudební žánr i cizokrajné jméno.

Nejprve se začala prosazovat na Jižní Moravě a postupně se vypracovala na jednu z nejrespektovanějších metalových kapel v Československu. Úspěch slavil hlavně koncertní program Velká Morava, se kterým Argema mohla konkurovat i tehdejším špičkám daného žánru v čele s Citronem nebo Vitacitem.

Po revoluci přišel soubor s podstatně odlehčenější tváří, vrhl se do rockových vod a nebál se ani popovějších melodií. Úspěch první desky s názvem Poprvé dokázal, že se muzikanti vydali správnou cestou. Z mnohých úspěchů jmenujme například získanou nominaci na cenu Grammy v kategorii Skupina roku v roce 1995, dále pak ocenění Skokan roku v anketě Český slavík 2007. Kromě pravidelného koncertování napříč republikou vydává pravidelně nová CD, což je hudebními publicisty v dnešní době stahování hudby a rozmachu YouTube a dalších platforem považováno za obdivuhodný počin.

Hvězda skupiny září na československé hudební scéně už neuvěřitelných třicet devět let. Na příští rok ke svému kulatému jubileu chystá pro své fanoušky dvě speciální narozeninové víkendové pobyty ve vinařství, které byly v rekordním čase vyprodány.

Koncert kapely Argema vypukne v pátek 10. září od půl osmé večer ve velkém sále Domu kultury Šumperk. Vstupné je v předprodeji 250 korun, v den akce 280 korun.

Autor: red., M. Horáková - DK

Fotogalerie

Argema               zdroj foto: DK

Další články z rubriky

Kreativce z Jesenicka a Šumperska

Kreativce z Jesenicka a Šumperska

Najdete v novém katalogu UP

JÍDLO NA ULICI – 5. zábřežský food festival!

JÍDLO NA ULICI – 5. zábřežský food festival!

Láka na jídlo z ulic celého světa a chutí všech kontinentů

Exkluzivní Fotogalerie

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

ŠumpeRun 2021 III

ŠumpeRun 2021 III

Fotek: 77
Přidáno: 12.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.