Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. června 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Školáci zachytili, jak krásně je v Olomouckém kraji

19.06.2019 - Školáci zachytili, jak krásně je v Olomouckém kraji -...

Počasí

19.06.2019 - Středa

Teplota: 27 / 13 - Přeháňky-Déšť

20.06.2019 - Čtvrtek

Teplota: 25 / 17 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Katapult je rodinná kapela, přijďte se přesvědčit,“ láká Olda Říha

11. června 2015 - 08:39

Zpět na seznam článků

V Šumperku koncertuje 25. září

Speciálním celoročním turné KATAPULT Retro Tour 2015 oslaví kapela zpěváka a kytaristy Oldy Říhy 40. výročí existence. Mezi zastávkami výroční koncertní šňůry nechybí ani Šumperk, kde Katapult během kariéry mnohokrát s úspěchem vystoupil.

Za uplynulých čtyřicet let písničky Katapultu zlidověly a na jeho koncerty dnes chodí čtyř generační publikum. „Stala se z nás taková rodinná kapela a to je víc, než jsem si kdysi mohl přát. Je to největší pocta, kterou může jakákoliv kapela na celém širém světě dosáhnout,“ míní frontman kapely Olda Říha.

Katapult zdroj foto: DK

„Vedle příběhů ze života lidí, které zpíváme v našich písních a které fanouškové prožívají, je to také určitě tím, že jsme po celou dobu nezměnili svoji image a chování, ať už na jevišti nebo v soukromí,“ dodal zpěvák.

Mnohaletou pouť Katapultu českou hudební scénou postihly dva tvrdé existenční údery. V letech 1980 - 1985 měla skupina zakázáno nahrávat nové desky, její jméno se nesmělo objevit v žádném z tehdejších médií a střídavě v různých krajích měla zákaz koncertovat. Ještě smutnější událostí byla smrt baskytaristy Jiřího Šindeláře v roce 2009. Z původní sestavy Katapultu tak zůstal Říha sám. Ještě téhož roku byla ale kapela obnovena v nové omlazené sestavě a o rok později dokonce vydala novinkové album Radosti života.

Zda to Katapultu pořád šlape jako kdysi, se mohou přijít přesvědčit fanoušci do šumperského Domu kultury, kde v pátek 25. září zazní hity jako Až, Hlupák váhá, Někdy příště, Lesní manekýn nebo Já nesnídám sám. Koncert začne v 19 hodin. Vstupenky v předprodeji vyjdou na 250 korun, v den akce lístek podraží na 290 korun. online rezervace ZDE 

 

Autor: red., M. Horáková

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.