Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 07. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě „Vzhůru pomoci“ dvě nemocné děti

07.03.2021 - Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě...

Počasí

07.03.2021 - Neděle

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

08.03.2021 - Pondělí

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kateřina Kučerová bodovala v Praze na Miss aerobik

11. února 2015 - 12:27

Zpět na seznam článků

Šumperská školačka postoupila mezi deset finalistek

Kateřina Kučerová bodovala v Praze na Miss aerobik

Kateřina Kučerová č.17 mezi finalistkami Miss aerobik foto: Zbyněk Čejka

Úspěch na pražském semifinále soutěže Miss aerobik slavila čtrnáctiletá Kateřina Kučerová ze Šumperka. V kategorii Junior se probojovala mezi deset nejšikovnějších a nejpůvabnějších dívek z celé České republiky. V květnu ji čeká souboj o korunku.

O postup do finále se původně mělo utkat 38 soutěžících, některé z nich však už předem vyřadila chřipka. „Také já jsem do Prahy odjížděla s menší rýmou, ale nakonec jsem to zvládla,“ pochvalovala si po návratu domů úspěšná Šumperanka. S první disciplínou, kterou bylo cvičení aerobiku podle lektora, neměla problém. „Cvičení bylo náročné, ale nabíjelo mě, radovala jsem se z něj. Sestava mi sedla, zvládla jsem ji, navíc byla dobrá hudba, zpívala jsem si aspoň v duchu,“ přiznala dívka, která se aerobiku věnuje už od pěti let.

první disciplina - aerobik a zumba foto: Zbyněk Čejka

Dařilo se jí i při cvičení zumby, obavy měla až z přehlídky ve společenských šatech a hlavně z otázky, jakou položí moderátor. Dotaz, co by si s sebou vzala na pustý ostrov, ji však nezaskočil. „Lano, nůž a svou rodinu, kdyby to náhodou nedopadlo dobře, aby ti nejbližší byli se mnou i v těch posledních chvílích,“ odpověděla pohotově.

Kateřina Kučerová zdroj foto: archiv rodiny

Problém neměla ani s promenádou v plavkách. „Kráčely jsme na vysokých podpatcích na červeném koberci. Byl to trochu nezvyk, ale chůzi ve společenském obutí jsem si nacvičila doma,“ usmívala se Kačka lišácky.

Miss aerobik není klasickou soutěží královen krásy, vždyť účastnice se hned zkraje pořádně zpotí při cvičení, takže po jakýchkoliv umělých vylepšeních vzhledu je okamžitě veta. Kačka navíc celé klání zvládla bez podpůrného týmu kadeřnic a vizážistů. „Nevyužila jsem možnosti zkrášlení profesionály. Vlasy jsem svázala do copu, k šatům jsem je přečesala na stranu a opět sepnula, aby nepůsobily neupraveným dojmem. Použila jsem trochu pudru, řasenku a rtěnku, stíny mi beztak nesluší. Kromě toho se řídím heslem, že v jednoduchosti je krása,“ svěřila se sympatická dívka.

promenáda v plavkách foto: Zbyněk Čejka

Celou soutěž si užívala, až těsně před vyhlášením výsledků lehce znervózněla, o to příjemnější pak bylo zjištění, že postoupila. „Bylo to napínavé do poslední chvíle,“ přiznává úspěšná cvičenka aerobiku.

Kateřina Kučerová foto: Zbyněk Čejka

Před finále Kačku ještě čeká březnové jednodenní soustředění, kde budou soutěžící nacvičovat společnou sestavu a fotit se. „Jsem zvědavá, jaké to bude, a těším se. Nemyslím si, že by tam mezi námi děvčaty vznikala přátelství na celý život, spíše asi bude panovat rivalita,“ hodnotí situaci realisticky a dodává, že soustředění vezme jako výzvu, která jí přinese nové životní zkušenosti.

Zatím přijímá gratulace a raduje se z postupu, ale čekají ji také povinnosti. „Měla jsem vypůjčené krásné šaty, ovšem teď si budu muset sehnat nové, stejně tak i plavky. A hlavně musím nacvičit vlastní sestavu, kterou bude každá dívka předvádět. Zatím jsem ještě neuvažovala ani o tom, jakou hudbu vyberu,“ svěřila se dcera šumperského hokejového trenéra, jenž ji jako hrdý taťka doprovodil na semifinále. „V Praze měla Kačka jeden z těch velmi šťastných dnů, dostala se mezi deset finalistek. Je to super, musí teď na sobě pracovat, ale v květnu to bude už jen o tom, užít si soutěž,“ soudí maminka Jitka Kučerová.

Kateřina Kučerová zdroj foto: archiv rodiny

Pomyslný lesk korunky krásy dokáže oslnit, ale šikovná Šumperanka Kateřina zůstává nohama pevně na zemi. Ráda cvičí aerobik, nestydí se předvést, co se naučila, a těší se na nové zážitky.

Autor: Vladimíra Krejčí

Fotogalerie

Kateřina Kučerová č.17 mezi finalistkami Miss aerobik     foto: Zbyněk Čejka

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.