Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 23. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V Uničově se začne stavět základna pro záchranáře

22.01.2020 - V Uničově se začne stavět základna pro záchranáře -...

Počasí

23.01.2020 - Čtvrtek

Teplota: 0 / -3 - Oblačno

24.01.2020 - Pátek

Teplota: -1 / -4 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Každý třetí prodejce špatně značí nebalené potraviny

14. srpna 2016 - 09:26

Zpět na seznam článků

Z kontrolovaných 179 pochybilo 125

Každý třetí prodejce špatně značí nebalené potraviny

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Státní zemědělská a potravinářská inspekce provedla cílenou kontrolní akci zaměřenou na správné označování nebalených potravin. Kontroly se uskutečnily ve všech typech maloobchodních prodejen v České republice.

Inspektoři provedli celkem 179 kontrol u 125 prodejců, kde kontrolovali náležité označení nebalených potravin. „To zahrnuje uvedení snadno čitelného údaje v těsné blízkosti nabízené potraviny obsahující mj. název potraviny, obchodní název a adresu sídla výrobce, informaci o třídě jakosti, zemi původu, přítomnosti alergenních složek a datu použitelnosti nebo minimální trvanlivosti,“ uvedl tiskový mluvčí Pavel Kopřiva.

Nedostatky byly zjištěny v 60 případech, kdy došlo k porušení jednoho či více zákonných požadavků. „Nejčastěji inspektoři zjistili chybějící údaje o výrobci, obchodním názvu a adrese sídla výrobce a neuvedení úplného nebo zákonného názvu potraviny. V téměř polovině případů nebyly uvedeny informace o látkách nebo produktech vyvolávajících alergie nebo nesnášenlivost a ve 24 případech chyběly informace o datu spotřeby nebo minimální trvanlivosti. V pěti případech absentoval údaj o obsaženém sladidle,“ informoval mluvčí, který dodal: „S kontrolovanými osobami Inspekce zahájí správní řízení o uložení sankce a kontrole tohoto segmentu bude inspekce nadále věnovat pozornost.“

 

Autor: red., P. Kopřiva

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.