Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 23. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jedenáctý ročník Revival Invaze zaduní nočním Šumperkem

23.07.2019 - Jedenáctý ročník Revival Invaze zaduní nočním...

Počasí

23.07.2019 - Úterý

Teplota: 27 / 18 - Oblačno

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kdo chce zabít Beatles?

20. dubna 2013 - 13:25

Zpět na seznam článků

Šumperský festival ŠPEK pokračuje

Šumperský festival ŠPEK, který v rámci svého 8. ročníku představuje umění Olomouckého kraje, nabídne divácký hit Divadla Tramtarie Olomouc.

Hra Kdo chce zabít Beatles? je autorským počinem známého režiséra a herce Jiřího Jelínka. Autorem hudby je frontman kapely Home Bwoy Rasta Lukáš Mareček.

Kdo chce zabít Beatles je v první řadě komedie o vztazích. Pavel, Šimon a Tereza založili kapelu. A vše probíhalo, jak mělo. První písničky, koncerty po klubech, první úspěchy, potom dokonce nabídka zahrát si na festivalu v Anglii, jenomže...

Kdo chce zabít Beatles zdroj foto:Divadlo Tramtarie

Ve ztřeštěné roadmovie nechybí humorné situace, hudební hity a nakonec ani mystické zážitky.

„Veřejnost seznámíme s řadou umělců, kteří mají blízký vztah k našemu kraji. Představíme místní umělce, nebo slavné rodáky, kteří se prosadili na republikové úrovni, a prostor dostanou také tvůrci, kteří odsud nepocházejí, ale v našem kraji odvedli kus poctivé umělecké práce,“ uvedl při zahájení dramaturg Špeku Ondřej Polák.   

Divadlo Tramtarie je nezávislé divadlo, které už od roku 2005 vytváří jedinou plnohodnotnou komorní divadelní scénu s vlastním souborem v Olomouci a okolí. Ve vlastní produkci uvádí pět divadelních premiér za sezónu, představení jsou pravidelně každý měsíc reprízovaná. Kromě divadla doplňuje Tramtarie svou činnost také o hudební a filmové produkce, pořádá výstavy a další akce. Za dobu své existence si Divadlo Tramtarie postupně dokázalo vytvořit stabilní pozici v kulturním prostředí města Olomouce, zajišťuje pravidelnou kulturní produkci pro širokou veřejnost.

Čtvrtek 25. dubna od 19.30, velký sál DK Šumperk. Vstupné 100 korun.

pozvánka Špek

Autor: kik.,dk

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.