Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 02. února 2026 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Desítky milionů profesionálním hasičům v Olomouckém kraji

02.02.2026 - Desítky milionů profesionálním hasičům v Olomouckém...

Počasí

02.02.2026 - Pondělí

Teplota: -1 / -6 - prehanky-Sníh

03.02.2026 - Úterý

Teplota: 1 / -2 - prehanky-Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kdo chce zažít, jak kvete a voní Olomouc…

15. srpna 2019 - 14:58

Zpět na seznam článků

Ve čtvrtek 15. srpna začala Letní Flora Olomouc

Kdo chce zažít, jak kvete a voní Olomouc…

Letní Flora Olomouc připomíná krásy české krajiny zdroj foto: OLK

Českou krajinu jako národní klenot představuje hlavní expozice tradiční výstavy Flora Olomouc.

Slavnostního zahájení se zúčastnil náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Milan Klimeš. „Flora Olomouc láká do regionu tisíce milovníků přírody. Nabízí to nejhezčí, co roste u nás i za našimi hranicemi. Kdo chce zažít, jak kvete a voní Olomoucký kraj, neměl by na výstavě chybět,“ řekl náměstek Klimeš.

Letní Flora Olomouc připomíná krásy české krajiny zdroj foto: OLK

Ústřední expozice autorky Pavlíny Švecové vznikla ve spolupráci se spolkem pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin. Svůj podíl na ní má také Agronomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně. „Ryze české téma letní Flory klade důraz na kvalitu a bohatství české přírody. Provede návštěvníky ovocným sadem, chmelnicí, vinicemi i poli v období žní,“ prozradila ředitelka Výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková.

Letní Flora Olomouc připomíná krásy české krajiny zdroj foto: OLK

Podtitulem letošního ročníku je „Léčivá síla semen“ – návštěvníci je najdou v pavilonu A. Zážitek umocní také ukázka zpracování zemědělských plodin nebo bosá stezka, kde nejen děti objeví svět s jeho různými povrchy. V české krajině navíc mohou všichni lenošit a odpočívat na polštářích naplněných plody a semeny léčivých i užitkových rostlin.

Letní Flora Olomouc připomíná krásy české krajiny zdroj foto: OLK

Expozice v dalších pavilonech doplní letní zahradnické trhy, odborné přednášky a bohatý kulturní program ve Smetanových sadech.

Autor: red., E. Knajblová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

Letní Flora Olomouc připomíná krásy české krajiny   zdroj foto: OLK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

 Bludovští otužilci 2025

Bludovští otužilci 2025

Fotek: 79
Přidáno: 01.01.2026

Anna K. v Zábřehu

Anna K. v Zábřehu

Fotek: 34
Přidáno: 18.12.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.