Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. března 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí

21.03.2023 - Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí -...

Počasí

22.03.2023 - Středa

Teplota: 14 / 4 - obcasny-Déšť

23.03.2023 - Čtvrtek

Teplota: 18 / 8 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kdo obdrží Ceny města Šumperka za rok 2016?

14. října 2016 - 04:59

Zpět na seznam článků

Veřejnost může nominovat

Kdo obdrží Ceny města Šumperka za rok 2016?

slavnostní večer Ceny města Šumperka 2015 foto:šumpersko.net

Město Šumperk vyhlašuje Ceny města Šumperka za rok 2016. Od 12. října máte jedinečnou možnost aktivně se zapojit a nominovat občany města Šumperka, šumperské organizace, firmy a další na toto významné ocenění.

Zasláním nominace se automaticky zapojíte do slosování o vstupenky na tuto prestižní akci. „Nominovat můžete celkem v devíti kategoriích: kultura, sport, významný počin v sociální a humanitární oblasti, vzdělávání, podnikání, architektura, životní prostředí a ekologie, cena mladých a přínos městu,“ upřesňuje tisková mluvčí radnice Olga Hajduková.

Mgr. Olga Hajduková

Nominovat lze prostřednictvím elektronického formuláře i tištěného formuláře, který bude k dispozici v Informačním centru Šumperk na Hlavní třídě do 31. prosince. „Ze zaslaných nominací vybere vítěze v jednotlivých kategoriích Zastupitelstvo města Šumperka na svém lednovém zasedání,“ upřesňuje Olga Hajduková.

Slavostní večer udílení Cen města 2016 foto: archiv sumpersko.net

Slavnostní večer udílení Cen města se uskuteční v sobotu 15. dubna v šumperském divadle. Vstupenky na slavnostní udílení cen budou k dostání v průběhu března v šumperském divadle. Cena vstupenky bude činit 50 korun. „Přečtěte si prosím nejdříve pravidla pro hlasování a udílení Cen města Šumperka,“ nabádá tisková mluvčí.

Kultura - nominujte konkrétní akci, kterou považujete za nejlepší, nebo třeba výsledek práce kulturní instituce v Šumperku v daném roce.

Sport - víte o někom, kdo dosáhl jedinečného sportovního výkonu, nebo kvalitního aktivního trenéra sportovního klubu (pouze za aktivní činnost, v případě dlouhodobé činnosti se nominace přesune do kategorie „Přínos městu“)

Významný počin v sociální a humanitární oblasti - zaslouží si v sociální oblasti práce organizace, jednotlivců, jednotlivých akcí ocenění, nebo také mimořádný čin, který vedl k záchraně lidského života? Pak neváhejte a nominujte jej.

Slavostní večer udílení Cen města 2016 foto: archiv sumpersko.net

Slavostní večer udílení Cen města 2016 foto: archiv sumpersko.net

Vzdělávání - navrhněte v této kategorii společnost i jednotlivce za mimořádnou práci s dětmi, mládeží, organizaci prospěšných seminářů, školení apod.

Podnikání - podkategorie drobného podnikání a podkategorie výrobních společností (např. za významný podnikatelský úspěch, realizovaný záměr)

Architektura - podkategorie novostavba - Dům roku 2016 a podkategorie rekonstrukce - Dům roku 2016

Životní prostředí a ekologie - za zásluhy v oblasti rozvoje péče o životní prostředí a prosazování ekologie a ekologické výchovy.

Cena mladých - mladí lidé podílející se na rozvoji města jistě zaslouží cenu města za významný počin „mladých osobností“ – hudebníků, umělců, sportovců, výjimečných talentů ať už v matematice, vědě, nebo třeba ve spolkové činnosti apod. Jedinou podmínkou návrhu do této kategorie je věková hranice nominovaného do 25 let včetně.

Slavostní večer udílení Cen města 2016 foto: archiv sumpersko.net

Přínos městu – uděluje se jako ocenění za práci na rozvoji nebo prezentaci města v daném roce nebo za dlouhodobou práci, či celoživotní přínos městu.

Slavostní večer udílení Cen města 2016 foto: archiv sumpersko.net

Náležitosti nominace a kam ji zaslat:

Můžete použít nový elektronický formulář – odkaz ZDE

osobně: v Informačním centru Šumperk, Hlavní třída 14 (budova divadla)

poštou: na adresu Městský úřad Šumperk, odbor ŠKV, nám. Míru 1, 787 01 Šumperk

Obálku prosím označte heslem „Ceny města“.

V nominaci uveďte název akce/jméno navrhovaného, jasné a stručné zdůvodnění návrhu, označení příslušné kategorie a jméno osoby/název organizace, která podala návrh, kontaktní údaje. U kategorie architektura (novostavba i rekonstrukce) musí být přiložena barevná fotografie navrhované stavby, musí se jednat o návrhy zkolaudované v roce, za který jsou ceny udělovány. Do jedné kategorie lze podat navrhovatelem jen jeden návrh.

Slavostní večer udílení Cen města 2016 foto: archiv sumpersko.net

Veškeré další informace sdělí Olga Hajduková, tisková mluvčí MěÚ Šumperk, e-mail:olga.hajdukova@sumperk.cz, tel.: 583 388 519, nebo Bohuslav Vondruška, referent odd. kultury a vnějších vztahů MěÚ Šumperk, e-mail: bohuslav.vondruska@sumperk.cz, tel.: 583 388 609.

Autor: red., mus., foto: sumpersko.net

Fotogalerie

slavnostní večer Ceny města Šumperka 2015             foto:šumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.