fitnesskotelna
Zde je místo pro Vaši reklamu
zima
Pátek 28. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Až do poloviny prosince nepojedou vlaky mezi Olomoucí a Šternberkem

28.02.2020 - Až do poloviny prosince nepojedou vlaky mezi Olomoucí a...

Počasí

28.02.2020 - Pátek

Teplota: 4 / 1 - prehanky-Sníh

29.02.2020 - Sobota

Teplota: 5 / 0 - Zataženo

loutka dva

Ke stanici Horské služby v Karlově přiletěly dvě helikoptéry

13. února 2020 - 20:08

Zpět na seznam článků

Přeprava dvou zraněných návštěvníků hor

Ke stanici Horské služby v Karlově přiletěly dvě helikoptéry

Karlov - zásah záchranářů zdroj foto: HS

U dvou případů těžkých zranění třiatřicetiletého běžkaře a třináctiletého lyžaře se v Karlově dnes odpoledne setkaly vrtulníky z Ostravy a Olomouce.

První hlášení o úrazu přišlo na stanici HS v Karlově ve čtrnáct hodin. „Došlo k pádu mladého běžkaře, a to tak nešťastně, že podle všech příznaků jsme měli podezření na zlomeninu nohy ve stehně. To je velice bolestivé zranění a ztěžuje transport, takže jsme se po konzultaci s dispečinkem linky 155 Moravskoslezského kraje dohodli, že k nám vyšlou pro zraněného vrtulník,“ uvedl k prvnímu zásahu Martin Chalupa z Horské služby Jeseníky.

Karlov - zásah záchranářů zdroj foto: HS

Ve chvíli, kdy vrtulník přilétal ke Karlovu, došlo v místním skiareálu k další nehodě. „Třináctiletý lyžař vyjel mimo sjezdovou trať, podjel pod vlekem a opodál prudce narazil do sloupu elektrického vedení. I on si nárazem přivodil zřejmě zlomeninu ve stehně a stejně tak i k němu byl povolán vrtulník, tentokrát z Olomouce,“ doplnil Marek Koněrza, zasahující člen HS Jeseníky.

Karlov - zásah záchranářů zdroj foto: HS

V jednu chvíli tak u stanice Horské služby v Karlově stály dvě helikoptéry. „Jejich lékaři a posádky se ale dohodly, že si pacienty na místě vymění. Běžkař byl totiž z Olomoucka a chlapec má bydliště v Moravskoslezském kraji. Oba zranění tak byli transportování k dalšímu ošetření do nemocničních zařízení, které je pro jejich blízké lépe dostupné,“ komentoval převoz Martin Chalupa.

Karlov - zásah záchranářů zdroj foto: HS

„Je vidět, že už probíhají jarní prázdniny. V horách a především na sjezdovkách se pohybuje mnohem víc lidí, než v jiných měsících. To sebou nese i větší počet zásahů a jen v Karlově měli dnes další dva. Všem proto doporučuji, aby pečlivě a stále dbali všech bodů Desatera FIS pro bezpečný pohyb na sjezdovkách a běžkařských tratích,“ důrazně varoval Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky.

Autor: red., R. Zeman, zdroj foto: HS

Fotogalerie

Karlov - zásah záchranářů              zdroj foto: HS

Další články z rubriky

Dvojice žhářů v Šumperku zapalovala kontejnery

Dvojice žhářů v Šumperku zapalovala kontejnery

Žena má na svědomí navíc šíření poplašné zprávy

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.