Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 01. června 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Slepici do Zábřehu přivezou Vojtěch a Tatiana Dykovi

01.06.2023 - Slepici do Zábřehu přivezou Vojtěch a Tatiana Dykovi -...

Počasí

01.06.2023 - Čtvrtek

Teplota: 25 / 8 - Oblačno

02.06.2023 - Pátek

Teplota: 22 / 10 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kina na Šumpersku opět začnou promítat

07. května 2020 - 10:29

Zpět na seznam článků

Šumperské Oko i zábřežské Retro se těší na první návštěvníky

Kina na Šumpersku opět začnou promítat

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Od 11. května smí opět promítat kina. Ne jinak tomu bude i na Šumpersku.

Kino Oko připravilo program na jeden týden dopředu od 11. do 17. května. Začíná úspěšným filmem, obnovenou premiérou filmu „V síti“. Oko se vrací také k Oscarovému snímku Parazit. „Rozhodli jsme se, že budeme chystat program na týden dopředu, abychom mohli operativně přidávat filmy, které se nově objevují v plánu premiér. Dostane se i na filmy, které se představily na online platformě vasekino.cz,“ říká ke znovuotevření ředitel kina Kamil Navrátil. 

informace pro návštěvníky zdroj:kino Oko 

Otevření s sebou přináší řadu omezení pro diváky. „Sál jsme nachystali s omezením nákupu na některá místa tak, aby byly dodrženy požadavky na odstupy. Dočasně nebudeme přijímat rezervace a budeme moc rádi za nákupy online. V kině se nemůžou konzumovat žádné pochutiny ani nápoje, dočasně nebude v provozu kavárna. Všechny povrchy se zvýšeným rizikem kontaktu (kliky, madla, opěrky atd.) budou pravidelně dezinfikovány. U vstupu a dalších místech, bude k dispozici dezinfekce pro návštěvníky.  Víme, že pro diváky budou opatření omezující, ale jsou i pro nás, věřte tomu,“ říká k výčtu Navrátil.

Vstupenky je možné nakoupit na webu kina. „První týden se promítá za jednotnou cenu sto korun,“ dodal ředitel Navrátil.

Zábřežské kino Retro se po vynucené přestávce způsobené epidemií koronaviru pro diváky znovu otevře ve čtvrtek 14. května. Sice s omezeným počtem sedadel, bez popcornu a za zpřísněných hygienických podmínek, zato ale s cenou vstupenky za sympatickou stokorunu. „Pro první dny promítání jsme do programu zařadili divácké hity, které měly vysokou návštěvnost před vypuknutím pandemie. Bude to především animovaný film Frčíme, dokument o sexuálních lovcích dětí na internetu V síti nebo Českými lvy ověnčená komedie Jiřího Havelky Vlastníci,“ zve do zábřežského biografu jeho vedoucí Věra Smrčková.

Sobotní program nabídne také všechny tituly letošního festivalu cestovatelských a outdoorových snímků Expediční kamera. „Filmy jsme se vzhledem k nastaveným pravidlům rozhodli uvést v jednom bloku, bez hostů a doprovodného programu, který diváky v Zábřehu tradičně oslovuje svou neopakovatelnou atmosférou. Přesto věříme, že i za těchto podmínek si příznivci dobrodružství, divoké přírody a extrémních sportovních výkonů cestu do našeho kina najdou,“ uvedla Smrčková.

program zdroj: kino Retro

Pokladna kina bude otevřená půl hodiny před začátkem každého představení, přesto vedení kina nabádá návštěvníky, aby si vstupenky kupovali online přímo na webových stránkách kina. „Pokud si budou návštěvníci kupovat vstupenku na pokladně, výrazně preferujeme bezkontaktní platbu,“ apeluje Věra Smrčková. „Roušky jsou samozřejmou povinností pro personál i pro diváky, kteří by si s sebou do kina neměli nosit ani vlastní občerstvení,“ dodává.

Autor: red., K. Navrátil, Z. David

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.