Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 25. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze

25.05.2022 - Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze - Prvenství...

Počasí

25.05.2022 - Středa

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

26.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kino Saxinger v Šumperku po sto letech přivítá diváky

07. září 2016 - 21:48

Zpět na seznam článků

Na radnici se bude opět promítat

Kino Saxinger v Šumperku po sto letech přivítá diváky

foto původního sálu zdroj: K. Navrátil

Neobvyklý zážitek připravilo pro fanoušky kinematografie šumperské kino ve spolupráci s filmovým klubem. V rámci přehlídky sci-fi filmů diváci navštíví nově zrekonstruovaný prostor na šumperské radnici, kde býval promítací sál kina Saxinger.

Kino fungovalo od otevření radnice v roce 1911 až do vybudování kina Saxinger, pozdějšího kina Svět. „Původně mělo kino kapacitu pro více než stovku diváků, po úpravách se do sálu vejde diváků čtyřicet. Kdo by se chtěl dozvědět více z historie sálu, může přijít v pátek 16. září v 19 hodin na přednášku. Poté se bude promítat film Christophera Nolana Počátek s Leo DiCapriem v hlavní roli. Podmínky budou provizorní, ale slibujeme neopakovatelný zážitek,“ zve na festival Kamil Navrátil, ředitel kina Oko Šumperk.

pozvánka zdroj:K. Navrátil

V sobotu pokračuje přehlídka dnem otevřených dveří v Oku, v rámci kterých se bude promítat první blockbuster v historii, Cesta na Měsíc z roku 1902.

pozvánka zdroj: K. Navrátil

„Prohlídky budou začínat v deset a v jedenáct dopoledne. V kině Oko si pustíme ještě Oscarem a Zlatým medvědem ověnčený animák Cesta do fantazie a sci-fi klasiku Ikarie XB 1. Festival zahájí a bude jím provázet Ivan Adamovič, přední osobnost české sci-fi literatury. Festival začne v sobotu 17. září ve 13.30 hodin, od 18.30 hodin budeme pokračovat opět na radnici,“ doplňuje informace Navrátil.

 

Autor: red., K. Navrátil

Fotogalerie

foto původního sálu       zdroj: K. Navrátil

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.