Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

14.04.2021 - Středa

Teplota: 6 / 2 - Sníh

15.04.2021 - Čtvrtek

Teplota: 5 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Klasické předváděcí akce jsou stále na ústupu

22. února 2019 - 08:50

Zpět na seznam článků

Šmejdi se přesouvají do internetového obchodování, sociální sítě, obchodování s energií

Klasické předváděcí akce jsou stále na ústupu

ilustrační snímek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce dlouhodobě monitoruje konání předváděcích akcí.  V posledních letech zaznamenala, že jejich počty klesají. Organizátoři předváděcích akcí nejčastěji a opakovaně porušují zákonem stanovenou oznamovací povinnost. „Výsledky kontrol potvrzují, že konání klasických předváděcích akcí je na ústupu. Nekalé a agresivní praktiky šmejdů se však přesouvají do internetového obchodování, na sociální sítě nebo do oblasti nabídky a nákupu energií. Přestože ČOI zaznamenala v počtu konání předváděcích akcí výrazný pokles, bude i nadále v těchto kontrolách pokračovat,“ říká ředitel ČOI Mojmír Bezecný.

Česká obchodní inspekce uskutečnila v loňském roce celkem sedmdesát tři kontrol. Vedle odhalování nekalých a agresivních obchodních praktik kontrolovala inspekce také plnění oznamovací povinnosti, dodržování zákazu přijetí platby za výrobek nebo služby před uplynutím sedmi denní lhůty od uzavření smlouvy. „Z celkového počtu provedených kontrol bylo zjištěno porušení právních předpisů při dvaceti kontrolách,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich.

tabulka zdroj: čoi

Počet tradičních předváděcích akcí klesá. To je patrné i z počtu podání spotřebitelů.

ČOI uložila vloni celkem patnáct pokut v hodnotě bezmála pět milionů korun. „Nejvyšší pokuty, které nabyly právní moci za předváděcí akce, byly uloženy v celkové výši dva miliony korun společnosti Exen trade, mimo jiné i za užití nekalých obchodních praktik a uvedení nepravdivých údajů při oznámení konání předváděcí akce.  Dále se jednalo o společnost Worm , které byly uloženy pokuty v celkové výši jeden a půl milionu korun. Třetí nejvyšší pokuta v celkové výši půl milionu korun byla uložena společnosti Bnm-Medial Czech Se,“ uvedl mluvčí.  

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.