Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 01. října 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kapitoly z přírody a historie Šumperka

30.09.2022 - Kapitoly z přírody a historie Šumperka - V knihovně...

Počasí

01.10.2022 - Sobota

Teplota: 15 / 8 - obcasny-Déšť

02.10.2022 - Neděle

Teplota: 15 / 11 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Klášterky pokračují napříč žánry

18. srpna 2022 - 17:16

Zpět na seznam článků

Po letní přestávce

Klášterky pokračují napříč žánry

Neues Barock Orchester zdroj foto: KHS

Ještě sedm koncertů napříč žánry se uskuteční v rámci Klášterních hudebních slavností od srpna do konce září – klavírní recitál, vynikající zahraniční orchestr, muzikálový večer, pěvecký sbor, český melodram, harfa a zpěv a na závěr světoznámá kantáta.

Po letní přestávce se Klášterky znovu nadechnou 24. srpna klavírním recitálem Ivo Kahánka v Loučné nad Desnou. Současný virtuóz vzdá hold svému předchůdci, světoznámému pianistovi a místnímu rodákovi, Alfredu Brendelovi, který vloni oslavil 90. narozeniny. V programu zazní skladby pozdního klasicismu a raného romantismu.

Jednoho ze zahraničních hostů letošního ročníku, Neues Barockorchester Berlin, přivítáme 5. září v šumperském Klášterním kostele a znovu vzpomeneme 300. výročí narození Jiřího Antonína Bendy. Pod vedením koncertní mistryně orchestru Anny Barbary Kastelewicz totiž zazní v původní interpretaci díla Bendových současníků a jeho bratra Františka.

K muzikálovým melodiím si odskočíme 11. září do Rapotína, kde nás čeká Soaré s písní a muzikálem nezaměnitelné zpěvačky Báry Basikové. Písně Andrew Lloyd Webbera, Leonarda Bernsteina, Johna Lennona i českých autorů na klavír doprovodí Luboš Přibyl.

Velkou událostí bude 17. září ve Šternberku koncert Česká hudba dobývá Evropu. K interpretaci děl význačných českých skladatelů 18. století a jejich žáků se pod vedením dirigenta Marka Štilce spojí síla světoznámého chlapeckého pěveckého sboru Boni Pueri s vídeňským zvukem klasicistního orchestru Wranitzky Kapelle. Koncert je součástí Dnů kulturního dědictví ve Šternberku.

Komorní Večer (nejen) českého melodramu si dopřejeme o den později 18. září v Lázních Jeseník. S odkazem na J. A. Bendu si v podání klavíristy Miroslava Sekery a herce Petra Mikesky vyslechneme melodramy jeho následovníka Zdeňka Fibicha, balady K. J. Erbena Vodník a Štědrý den a Romanci štědrovečerní J. B. Foerstera na slova Jana Nerudy.

Dámské duo Kateřina Englichová a Martina Kociánová připomene 22. září v Bruntále hudebního skladatele Antonína Dvořáka a jeho přátele. Osobu skladatele přiblíží přednes z jeho korespondence a v úpravě pro harfu zazní známé Dvořákovy skladby, ale i Bedřicha Smetany či Leoše Janáčka – Humoreska, Vltava, Písně milostné, Večerní písně, árie Čury mury fuk z opery Rusalka a další.

Vrcholem letošního ročníku Klášterních hudebních slavností se stane 30. září uvedení světoznámé kantáty Carmina Burana skladatele Carla Orffa v Šumperku. Koncert budí pozornost neobvyklým obsazením pro dva klavíry - Kristina Kasíková a Martin Kasík, sólové pěvecké party připadnou Lucii Silkenové, Martinu Bártovi a Janu Mikuškovi. Podpoří je Český filharmonický sbor Brno, dětský sbor Motýli Šumperk a bicí sekce Moravské filharmonie Olomouc. Řídit bude dirigent Marek Šedivý.

Epilogem festivalu budou dva koncerty přesunuté ze srpna. Nejprve 14. listopadu vystoupí v Šumperku Musica Florea a 16. listopadu v Jeseníku Epoque Quartet.

Autor: red., Štěpánka Šoupalová, zdroj foto: KHS

Fotogalerie

Neues Barock Orchester    zdroj foto: KHS

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Festival Čokoládové Losiny II.

Festival Čokoládové Losiny II.

Fotek: 66
Přidáno: 29.09.2022

Festival Čokoládové Losiny I.

Festival Čokoládové Losiny I.

Fotek: 86
Přidáno: 29.09.2022

Festival medu v Šumperku 2022

Festival medu v Šumperku 2022

Fotek: 60
Přidáno: 20.09.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.