Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Klášterní hudební slavnosti 2021

12. července 2021 - 09:29

Zpět na seznam článků

„Polovina koncertů za námi, zájem diváků nás těší,“ hodnotí pořadatelé

Klášterní hudební slavnosti 2021

Klášterní hudební slavnosti zdroj foto: KHS

Rozjetý vlak letošního ročníku Klášterních hudebních slavností nelze zastavit.

Z celkového počtu patnáct koncertů se jich od konce června dosud uskutečnilo sedm a diváci si znovu s radostí užívají živou kulturu. „Máme necelou polovinu festivalu za námi a sedm dosavadních koncertů navštívilo téměř sedm set diváků. Je vidět, že živá hudba lidem chyběla. I přesto, že musí sedět v respirátorech, rádi přijdou, a to nás nesmírně těší,“ hodnotí dosavadní průběh festivalu ředitel Roman Janků.

Po úvodních koncertech Radka Baboráka v Bílé Vodě a souboru Musica Florea v Šumperku na konci června, se o prázdninách rozjel pomyslný hudební vlak kouzelnými místy Jeseníků. První zastávkou se v neděli 4. července stala Hora Matky Boží na Hedeči, kde polský varhaník Waclaw Golonka rozezněl Romantické varhany. Následující den multitalentovaná hudebnice a zpěvačka Gabriela Vermelho s uskupením Gadrew Way ovládla secesní Tančírnu v Račím údolí.

Na folklórní strunu v úterý 6. července zabrnkala mladá houslistka Markéta Janoušková s cimbálovou muzikou v originálním kulturním domě Skleník v Loučné nad Desnou. S duchovním programem autentické interpretace staré hudby zavítal 8. července do Šternberku Ensemble Baroque Quintet a v sobotu 10. července si nejen lázeňští hosté v Karlově Studánce užili Vivaldiho Čtvero ročních dob v podání Ensemble Lucis.

Klášterní hudební slavnosti pokračují v červenci čtyřmi naprosto odlišnými koncerty v duchu letošního motta Česká hudební rozmanitost:

Komorní večer na zámku Bludov bude v pátek 16. července věnován bývalé první dámě Olze Havlové. Valérie Zawadská přednese výňatky z korespondence Václava Havla své ženě z vězení. Díla českých i světových autorů zazpívá mezzosopranistka Eva Garajová a na harfu ji doprovodí Zbyňka Šolcová. 

Kongresový sál v lázních Jeseník pak v pondělí 19. července zažije neobvyklou podívanou. Bude zde poprvé uvedena barokní opera s dobovými kulisami a kostýmy. Provedení opery českého skladatele P. Davida Kopeckého Endymio se ujme soubor Ensemble Damian v čele s Tomášem Hanzlíkem.

Kdo miluje nekonvenční přístup k hudbě, prolínání stylů a open air koncerty, najde si cestu v sobotu 24. července na nádvoří zámku Velké Losiny. Své umění tam od 21 hodin předvede čtveřice klarinetistů Clarinet Factory a bude to stát za to.

Třešničkou na červencovém hudebním dortu bude v sobotu 31. července  vystoupení patronky festivalu harfistky Jany Bouškové v dřevěném kostelíku v Maršíkově. Partnerem jí bude koncertní mistr České filharmonie, houslista Josef Špaček. Zazní mj. díla S. Prokofjeva, A. Dvořáka, M. Ravela a symfonická báseň Má Vlast B. Smetany v úpravě pro sólovou harfu.

 Festival následně pokračuje i v srpnu a v září a uvede další čtyři koncerty.

Autor: red., Štěpánka Šoupalová, zdroj foto: KHS

Fotogalerie

Klášterní hudební slavnosti            zdroj foto: KHS

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.