Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 07. června 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hvězdné kapely si udělají na Džemfestu generálku

06.06.2023 - Hvězdné kapely si udělají na Džemfestu generálku -...

Počasí

07.06.2023 - Středa

Teplota: 22 / 10 - Zataženo

08.06.2023 - Čtvrtek

Teplota: 25 / 13 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Klub českých turistů dostane od kraje peníze na údržbu značení tras

20. června 2012 - 21:08

Zpět na seznam článků

Konečné schválení záleží na krajském zastupitelstvu

Klub českých turistů dostane od kraje peníze na údržbu značení tras

ilustrační snímek zdroj:sumpersko.net

Olomoucký kraj poskytne příspěvek Klubu českých turistů na údržbu turistických tras v regionu. Krajští radní na svém úterním jednání schválili celkem 400 tisíc korun na opravu 1 182,3 km pěších a lyžařských tras a 97 km cyklistických tras. Jedná se o třetinu všech těchto tras v Olomouckém kraji. Klub turistů za krajské peníze také zreviduje 90 procent silničního značení cyklotras. Příspěvek ještě musí schválit červnové krajské zastupitelstvo.

„Turistický ruch je pro nás velice důležitý. Příspěvek zabezpečí nadstandartní úroveň tras. Údržbou projdou pěší a lyžařské turistické trasy nejvíce v okrese Šumperk a Jeseník. Příspěvek pokryje náklady na výměnu poškozených směrovek a tabulek,“ uvedl hejtman Martin Tesařík.

Kompletní obnovu v letošním roce čeká 145,3 km vyznačených pěších a lyžařských turistických tras v okrese Olomouc, 181,4 km v okrese Přerov, 114 km v okrese Prostějov a 741,6 km tras v okresech Šumperk a Jeseník. Klub českých turistů vyrobí zhruba 50 nových informačních tabulek pro turistické vývěsné mapy. Zajistí revizi a průzkum 49 kilometrů nových, neprůchodných nebo poničených pěších, cyklistických i lyžařských tras.

Olomoucký kraj poskytuje příspěvek Klubu českých turistů od roku 2002, v loňském roce činila podpora rovněž 400 tisíc korun jako letos.

Autor: red.,I.Heger

Fotogalerie

ilustrační snímek            zdroj:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.