Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 27. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Náboje byly schované za střešním trámem

27.07.2021 - Náboje byly schované za střešním trámem - Nálezce je...

Počasí

27.07.2021 - Úterý

Teplota: 26 / 17 - Oblačno

28.07.2021 - Středa

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Klub turistů vyhlásil prázdninovou výzvu pro děti

28. června 2021 - 09:37

Zpět na seznam článků

Chce vyzdobit rozhlednu na Háji

Klub turistů vyhlásil prázdninovou výzvu pro děti

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

V září uplyne pětadvacet let od otevření rozhledny na Háji. Na oblíbené výletní místo každoročně zavítá několik tisíc návštěvníků, mnoho z nich oceňuje kromě krásných výhledů i výzdobu interiéru. K vidění tu byly většinou obrázky dětí, které vzešly ze soutěží, pořádaných ve spolupráci se základními a mateřskými školami ze Šumperka a blízkého okolí.

Letos je ale interiér rozhledny prázdný. „Výzdoba z roku 2019 již vzala vlivem povětrnostních podmínek zasvé a k obnovení loni nebyla, vzhledem k pandemii, příležitost. Děti se vzdělávaly on-line a na Háji bylo také většinu roku zavřeno. Rádi bychom ale výzdobu rozhledny opět obnovili, proto přicházíme s prázdninovou výzvou nazvanou Vyzdobme rozhlednu na Háji,“ říká předsedkyně místního Klubu českých turistů Zdeňka Daňková.

Děti do patnácti let, které přinesou na Háj obrázek na téma Na výletě, budou mít vstup volný. Ty, které se na výlet na Háj během prázdnin nedostanou a obrázek na dané téma nakreslí, ho mohou odevzdat v informačním centru na Hlavní třídě. Kreslit by děti měly nejlépe na výkresy formátu A4 nebo A3. „Obrázky budeme vyvěšovat průběžně. Počítáme s tím, že v září by měla být výstava kompletní. Lidé si ji budou moci prohlédnout například i 28. září u příležitosti zahájení Měsíce věží a rozhleden nebo 28. října při jeho ukončení. V tyto dny bude na Háj volný vstup,“ podotýká Daňková.

Autor: red., mus

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.