Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kly ze čtyř slonů měly skončit v Asii

26. července 2014 - 09:58

Zpět na seznam článků

Pašeráci slonoviny byli opět odhaleni

Kly ze čtyř slonů měly skončit v Asii

Již potřetí v tomto roce byli odhaleni pašeráci sloních klů na letišti Václava Havla. Ve středu 23. července zadrželi celníci cestujícího, který se pokoušel nezákonně vyvézt do Asie 15 kusů slonoviny o hmotnosti téměř 24 kilogramů.

zavazadlo, kde byly kly pašovány

Pašované zboží bylo cestujícímu příkazem zabaveno a kly se staly majetkem státu. O jejich dalším osudu bude rozhodovat Ministerstvo životního prostředí, exempláře jsou obvykle nabídnuty organizacím k výukovým, výstavním či vědeckým účelům. “Jedná o kly slona afrického a zabavené kly pocházely ze čtyř sloních jedinců,“ informovala Jana Rambousková z České inspekce životního prostředí.

zajištěné sloní kly

V letošním roce byly zadrženy již dvě zásilky sloních klů, které směřovaly do Vietnamu.  „První případ byl odhalen v lednu, kdy byla zabavena slonovina o hmotnosti přes 33 kilogramů. V červnu zadrželi celníci 35,3 kg sloních klů. Dále máme informace o dvou případech pašování slonoviny z Německa, kdy se jednalo o 31 a 62 kilogramů této komodity, tu se snažili vyvézt čeští občané vietnamského původu do Asie,“ upřesnila Rambousková. Informovali jsme ZDE

Sloni jsou zařazeni do přílohy A/I úmluvy o mezinárodním obchodu ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin, jsou tedy jedněmi z nejpřísněji chráněných živočichů. Slonovina je velmi tvrdý materiál a používá se hlavně na luxusní řežby a dekorativní předměty. Její cena se na asijském trhu pohybuje kolem $ 1 500 za kilogram, na čínském trhu je cena téměř dvojnásobná, $ 2 865 za kilogram.

Případ byl předán policii a bude dále šetřen jako podezření z trestného činu neoprávněného zacházení s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami.

Autor: red.,J.Rambousková, zdroj foto:Celní správa ČR

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.