Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 13. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zimní příhody Včelích medvídků

12.11.2019 - Zimní příhody Včelích medvídků - Připravilo Divadlo...

Počasí

13.11.2019 - Středa

Teplota: 6 / 3 - obcasny-Déšť

14.11.2019 - Čtvrtek

Teplota: 7 / 2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kníry pro zdraví porostou letos v Šumperku lékařům i hokejistům

01. listopadu 2016 - 20:50

Zpět na seznam článků

Akce Movember začíná

S příchodem listopadu už se tradičně pojí rozjezd celosvětové akce Movember – Kníry bojují proti rakovině. Do akce se letos zapojili nejen lékaři z Nemocnice Šumperk, ale také šumperští Draci. Podpořit projekt na boj proti rakovině prostaty se totiž rozhodli společně. Nemocnice navíc při příležitosti celosvětové kampaně nabídne ve středu 23. listopadu od 15.00 hodin bezplatná preventivní vyšetření a konzultace.

Mocné kníry, které jsou symbolem kampaně, si letos budou pěstovat nejen lékaři z urologického oddělení, ale také šumperští draci. Společně tak chtějí upozornit na nebezpečí rakoviny prostaty, která rok co rok připraví o život mnoho členů mužské populace na světě. Jde o nenáročný způsob demonstrace, knírem vyjadřují účastníci akce podporu všem, kteří bojují, či bojovali s touto zákeřnou chorobou a zároveň varují a upozorňují na rizika této nemoci, a to už jen tím, že si pořídí pro ně nezvyklou ozdobu na tváři.  „Ten nápad se nám okamžitě zalíbil. Je potřeba pomáhat dobré věci, upozorňovat na to, co je důležité. V podstatě jsme okamžitě souhlasili a akci podporují všichni hráči. Teď tedy uvidíme, jak se s tím poperou ti, kterým knír ještě neroste,“ říká s notnou dávkou humoru za Draky Šumperk Radek Fischer, asistent kapitána. Jak to hráčům sluší bez vousů, a později s mocným knírem, budou moci fanoušci navíc sledovat i na sociálních sítích klubu.

hokejisté akce Movember zdroj fo: NŠ

V České republice diagnostikují lékaři každý rok rakovinu prostaty asi pěti tisícům mužů. I proto se Nemocnice Šumperk rozhodla do akce zapojit a nabídnout mužům možnost konzultací a odborných vyšetření v rámci Dne prevence proti karcinomu prostaty a varlat.

Akce se uskuteční ve středu 23. listopadu od 15.00 do 19.00 hodin v urologické ambulanci Nemocnice Šumperk. „Vítáni jsou především muži ve věku od 40 let, kteří doposud vyšetření nepodstoupili. Doufáme, že tato osvěta některé z nich přiměje, aby za námi na akci dorazili,“ doufá primář urologického oddělení Nemocnice Šumperk  Martin Kaňa s tím, že akci Movember považují všichni zaměstnanci jeho oddělení za skvělý nápad.

zdravotníci ake Movember zdroj foto: NŠ

Primář zároveň věří, že akce přiměje přijít také osoby, které dlouho trápí nějaký urologický problém, ale nenašly odvahu navštívit lékaře a přijít své potíže zkonzultovat. „Bohužel, lidé ani v dnešní době nevěnují prevenci dostatečnou pozornost. U řady onemocnění je však včasná diagnostika klíčová pro uzdravení,“ doplňuje primář.

Movember Foundation je vedoucí světová organizace, jejímž cílem je změnit tvář mužského zdraví. Vybízí muže, aby si nechali narůst knír v Movemberu a pomohli tak iniciovat diskusi o problematice rakoviny prostaty a varlat a získat nezbytné finanční prostředky na podporu programů zabývajících se zdravím mužů. V České republice působí Movember od roku 2008, kdy se pár nadšenců kolem FMX Gladiator Games rozhodlo pěstovat knír za dobrou věc. V roce 2009 se připojila i Česká republika, jako teprve osmá země světa. Tehdy se do kampaně zapojilo jen pár desítek lidí. O rok později se počet účastníků rozšířil, stejně tak přibylo i množství vybraných finančních prostředků. Loni se do akce zapojilo přes 20 tisíc lidí.

Autor: red., H.Szotkowská

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.