Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 19. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská služba v letním období eviduje přes tisíc dvě stě výjezdů

18.07.2024 - Horská služba v letním období eviduje přes tisíc dvě...

Počasí

19.07.2024 - Pátek

Teplota: 27 / 15 - PoloJasno

20.07.2024 - Sobota

Teplota: 27 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kojetín má novou záchranářskou základnu

04. září 2023 - 15:13

Zpět na seznam článků

V budově místní polikliniky

Kojetín má novou záchranářskou základnu

základna Kojentín zdroj foto: OLK

Už měsíc vyjíždějí k pomoci záchranáři v Kojetíně z nově zřízené základny. Ta je umístěna v přízemí budovy místní polikliniky.

Formálního uvedení do provozu se v pondělí 4. září zúčastnil Dalibor Horák, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví spolu s radním Ivo Marešem. „Vedení Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje dlouhodobě sledovalo a pravidelně vyhodnocovalo statistiky výjezdů na Kojetínsku. S otevřením nového logistického centra společnosti Amazon v blízkosti města dochází k výraznému zvýšení koncentrace osob a intenzity dopravy. Tyto skutečnosti sehrály hlavní roli při rozhodnutí Rady Olomouckého kraje o vytvoření nové základny v Kojetíně,“ uvedl náměstek Horák.

Potřebné nebytové prostory pro tento záměr poskytlo město Kojetín, které na své náklady provedlo nutné stavební úpravy. Zdravotnická záchranná služba ze svého rozpočtu vyčlenila více než tři milióny korun. Za tuto částku byly provozní prostory vybaveny potřebným zařízením a také zdravotnickou technikou.

Celoroční provozní náklady nové základny jsou odhadovány na necelých čtrnáct miliónů korun. „Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje vyjíždí nyní k případům ze sedmnácti výjezdových základen, pokrytí v rámci přerovského okresu se teď rozrostlo na tři. V případě potřeby může při zásahu pomoci také skupina letecké záchranné služby z olomouckého heliportu,“ doplnil radní a lékař-záchranář Mareš.

Nejtvrdším oříškem pro realizaci projektu se nakonec stalo personální obsazení nové základy kvalifikovanými zdravotnickými pracovníky, kterých je na pracovním trhu nedostatek. I to se však podařilo vyřešit a záchranná služba přijala do svých řad jedenáct nových, plně kvalifikovaných profesionálů, na pozice zdravotnických záchranářů a řidičů.

Autor: red., R. Kmochová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

základna Kojentín      zdroj foto: OLK
základna Kojentín      zdroj foto: OLK
základna Kojentín      zdroj foto: OLK
základna Kojentín      zdroj foto: OLK
základna Kojentín      zdroj foto: OLKzákladna Kojentín      zdroj foto: OLK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Šumperk 2024

Šumperk 2024

Fotek: 43
Přidáno: 08.07.2024

Den Policie ČR 2024 II.

Den Policie ČR 2024 II.

Fotek: 97
Přidáno: 23.06.2024

Den Policie ČR 2024 I.

Den Policie ČR 2024 I.

Fotek: 62
Přidáno: 23.06.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.