Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Koloběžkáři v Olomouci

17. září 2021 - 11:58

Zpět na seznam článků

Jak dopadla dopravně bezpečnostní akce

Koloběžkáři v Olomouci

DBA Olomouc zdroj foto: PČR

V dopoledních hodinách ve čtvrtek 16. září proběhla dopravní akce zaměřená na kontrolu cyklistů jedoucích na koloběžkách. Dopravní policisté společně se strážníky Městské policie Olomouc kontrolovali na patnácti místech Olomouce koloběžkáře a nejen je.

Během akce provedli policisté téměř padesát kontrol, při kterých zjistili deset přestupků souvisejících s jízdou na koloběžce. Za ty uložili v příkazním řízení blokové pokuty v bezmála za čtyři tisíce korun. „Cílem akce bylo upozornit jezdce na koloběžkách, že i pro ně platí stejné povinnosti vyplývající ze zákona o provozu na pozemních komunikacích jako pro cyklisty. Mezi základní povinnosti patří využívat cyklostezky tam, kde jsou vybudovány. Jízda po chodníku na koloběžce je povolena pouze dětem do deseti let,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Petra Vaňharová.

Koloběžkáři si často neuvědomují, jaká rizika je na cestě mohou potkat. „Jak pro cyklisty, tak i pro ně platí povinnost použít při jízdě cyklistickou přilbu, a to až do osmnáctého roku. Koloběžka musí být vpředu vybavena bílou odrazkou a za snížené viditelnosti bílým světlem. Současně musí být vzadu opatřena červenou odrazkou, červeným světlem a po bocích oranžovými odrazkami,“ připomíná policejní mluvčí, která dodává: „ Základní bezpečnostní pravidlo - Čím více, tím lépe. Důležité je být viděn! - musí mít dvě na sobě nezávislé funkční brzdy. Doporučením je i zvonek,“ připomíná policejní mluvčí.

Důležitým upozorněním je i to, že koloběžku může užít pouze jedna osoba. „Není povoleno na ní vozit další osoby, například děti. Podobné akce se budou do budoucna opakovat. Po Olomouci jezdí mnoho koloběžkářů a často se chovají neohleduplně k chodcům a řidičům jiných dopravních prostředků,“ upřesnila Petra Vaňharová.

Autor: red., pis - P. Vaňharová, zdroj foto: PČR

Fotogalerie

DBA Olomouc               zdroj foto: PČR
DBA Olomouc               zdroj foto: PČR
DBA Olomouc               zdroj foto: PČR
DBA Olomouc               zdroj foto: PČR
DBA Olomouc               zdroj foto: PČRDBA Olomouc               zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.