Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 26. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperský aerobik získává body po celé republice

25.03.2019 - Šumperský aerobik získává body po celé republice -...

Počasí

Zataženo

26.03.2019 - Úterý

Teplota: 10 / 2 - Zataženo

Zataženo

27.03.2019 - Středa

Teplota: 8 / 1 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Koncem června se koná zábřežský 7 a půl fest

19. června 2013 - 07:58

Zpět na seznam článků

Desátý ročník má co nabídnout

Koncem června se koná zábřežský 7 a půl fest

Oblíbený multižánrový hudební festival 7 a půl fest dospěl už do svého desátého ročníku. K tomuto jubileu nabídnou pořadatelé ze Zábřežské kulturní návštěvníkům nejen například originální půlnoční ohňostroj, ale především mimořádně zajímavou dramaturgii.

Akce je letos plánována jako dvoudenní. V pátek 28. června vypukne na plaveckém areálu diskotéka pod otevřeným nebem s obří laserovou show, hlavní program se odehraje v sobotu 29.června.

mapa

Největším festivalovým lákadlem letošního ročníku bude vystoupení jedné z nejžádanějších kapel současnosti, punkrockové slovenské skupiny Inekafe.

InekafePunkrocková slovenská kapela INEKAFE byla založeno v roce 1995 ve slovenském hlavním městě Bratislavě. Po řadě personálních obměn dnes Inekafe tvoří kvarteto hudebníků - basák Peter Fóra, kytarista Wayo, bubeník Dodo a frontman kapely Vratko Rohoň. Oficiální debut přišel až v roce 1998 a deska "Vítaj!" přinesla Blavákům okamžitý úspěch na celé CZ/SK scéně. Inekafe následně vydalo další čtyři desky - Čumil, "Je tu niekto?, "Príbeh" a především "Bez Udania Dôvodu", na níž se objevil i asi vůbec největší hit kapely, sociálně-kritický song "Spomienky na budúcnosť".

Následujících šest let Inekafe několikrát přerušilo, resp. ukončilo činnost. DVD "Live In Praha" mělo být definitivní tečkou za úspěšnou kariérou. Inekafe, ale v roce 2011 vydali bestofku "Najlepších 15 rockov" a začínají sporadicky vystupovat. Každý z koncertů, které uspořádali v letech 2011 a 2012 byl vyprodán

Vůbec poprvé vystoupí v Zábřehu také skupina Mňága a Žďorp v čele s frontmanem Petrem Fialou. Ta za čtvrtstoletí své existence stihla vyprodukovat slušnou várku hitů, jako jsou Hodinový hotel, Měsíc, Písnička pro tebe, Nejlíp jim bylo a mnoho dalších. Sázkou na jistotu bude rovněž vystoupení jedné z nejvýraznějších osobností české hudební scény Michala Hrůzy, který přijede i s kapelou. Na druhé scéně, jež bude patřit především drum’n’bassu, se postupně představí devět dýdžejů.

7 a půl fest 2012

Řadu doprovodných aktivit připraví pro návštěvníky festivalu občanské sdružení Podané ruce. To nabídne kromě informačního stánku například turnaj v pokeru a ve stolním fotbálku. Kvalitu akce podtrhne tradiční velkoplošná projekce, špičkový zvuk a pestrá nabídka nejrůznějšího občerstvení.

7 a půl fest 2012

Vstupenka na 7 a půl fest stojí v předprodeji příznivých 220 korun. Novinkou letošního ročníku je možnost zakoupení vstupenky prostřednictvím mobilu v síti sms ticket.

Autor: red.,zk

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.