Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

14.04.2021 - Středa

Teplota: 6 / 2 - Sníh

15.04.2021 - Čtvrtek

Teplota: 5 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Konec února oživí šumperská PechaKucha Night

15. února 2017 - 09:51

Zpět na seznam článků

Slibné složení účinkujících napovídá, že se diváci nebudou nudit!

Konec února oživí šumperská PechaKucha Night

PechaKucha Night 2016 foto: archiv šumpersko.net

Již popáté zve Šumperský okrašlovací spolek na PechaKucha Night. První letošní večírek s inspirativními osobnostmi se uskuteční v pátek 24. února v Kině Oko. Start je symbolicky ve dvacet hodin a dvacet minut.

pozvánka zdroj: FB akce

PechaKucha (čti "pečakuča") Nights se momentálně konají již v 900 městech po celém světě. Jejich koncept vymysleli v Japonsku usazení architekti Astrid Klein a Mark Dytham. Od nich také získal Šumperský okrašlovací spolek licenci pro pořádání akce v Šumperku. Mimochodem "pecha kucha" znamená v japonštině zhruba to, co v češtině "blá blá blá".

PechaKucha Night 2016 foto: archiv šumpersko.net

Princip je jednoduchý, během večera se představí deset osobností napříč všemi myslitelnými obory lidské činnosti. „Každá má k dispozici pouze dvacet fotografií, ke každé může mluvit jen dvacet vteřin. Necelých sedm minut tak dělí účinkujícího od nástupu dalšího. Po těchto bleskových prezentacích následuje party s dobrou muzikou i pitím, kde se návštěvníci mohou s osobnostmi setkat a popovídat si osobně již bez časového presu,“ přibližuje organizátor šumperské akce Radek Auer.

Radek Auer foto: archiv šumpersko.net

Složení účinkujících je i tentokrát slibné. Andrea Tkačuková rozjela už při studiu firmu foreigners.cz, která pomáhá zahraničním studentům a pracovníkům s přesunem do České republiky. Její podnikatelský příběh zaujal i v soutěži Podnikatel roku. Fotky Marka Novotného zdobí obálky prestižních světových magazínů. Architektonická kancelář Vysloužil mění část Ostravy na Malou Kodaň - místo přátelské pro život. Foodblogerů je plný internet, ale jen Jirka Krejčík s partou Vágus píše blog a vydává knihy o nádražních restauracích nejen v Čechách, ale také v Anglii, Indii či Bělorusku. Zdravotník Karel Paták se angažuje ve spolku Podhradí a jezdí pomáhat do uprchlických táborů. Nebude chybět ani tanečník „pouličních stylů“ Michal Krobot alias Miky Hrobka.

PechaKucha Night 2016 foto: archiv šumpersko.net

V Šumperku se již brzy otevře nová kavárna Fjord, o její inspiraci Norskem bude vyprávět kavárnice Eliška Svobodová. A jen pár kroků od kavárny má svou dílnu Luděk Žákovský, jehož ručně šité kožené výrobky už nějaký čas pod značkou Zakovsky Leather dobývají svět. Martin Pešek pověsil právničinu na hřebík, cestuje po světě za domorodými kulturami a snaží se jejich poselství přenášet zpátky do Čech.

Další zajímavým hostem je mladý herec původem ze Šumperka Hanny Firla,, který už stačil zaujmout v celostátním měřítku především díky improvizačnímu herectví, což se mu bude na PechaKucha Night jistě hodit. „Letos se rozhodl převzít organizaci Šumperského Majálesu a dát této akci nový rozměr,“ upřesnil Radek Auer.

PechaKucha Night 2016 foto: archiv šumpersko.net

Pardubice opakovaně bodují mezi městy, přátelskými k cyklistům, což se o Šumperku tak úplně říci nedá. Proto spolek pozval Jakuba Kutílka, který se snaží města cyklistům otevírat.

Po skončení prezentací proběhne afterparty přímo v předsálí kina, návštěvníci se mohou těšit na živou muziku.

PechaKucha Night 2016 foto: archiv šumpersko.net

Protože pražský křest proběhne až o týden později, bude v Šumperku vůbec poprvé představena kniha O městech a lidech. Napsala ji Michaela Hečková, která sama stojí třeba za projektem Piána na ulici. Kniha ukazuje na příkladu třiatřiceti měst, že nejen v Praze to žije. Jedna z kapitol se věnuje i Šumperku. Na místě bude možnost si ji koupit, stejně jako jinak už zcela vyprodanou knihu o nádražních restauracích

PechaKucha Night 2016 foto: archiv šumpersko.net

Šumperský okrašlovací spolek představí své aktivity pro rok 2017 - diskuzní odpoledne s občany i jarní soutěž o nejkrásnější parapet. Protentokrát jeho členy třeskutá zima odradila od hledání jinak nevyužívaných prostor a PechaKucha se uchýlila do pohodlí Kina Oko.

Návštěvníci si tak mohou lístky na akci v ceně 100 korun koupit na pokladně kina, nebo rezervovat ZDE.

Autor: red., R. Auer, foto: archiv šumpersko.net

Fotogalerie

PechaKucha Night 2016            foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.