Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 30. září 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jesenická Dyňová slavnost

28.09.2023 - Jesenická Dyňová slavnost - Pobaví celou rodinu

Počasí

30.09.2023 - Sobota

Teplota: 20 / 8 - obcasny-Déšť

01.10.2023 - Neděle

Teplota: 18 / 6 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Konec zkracování cesty do Rapotína přes Nové Domky

05. června 2021 - 13:10

Zpět na seznam článků

Šumperská radnice osadila dopravní značky

Konec zkracování cesty do Rapotína přes Nové Domky

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Zákaz vjezdu všech motorových vozidel – tyto dopravní značky se objevily před několika dny v Reissově ulici za vjezdem na parkoviště u Kotle a na komunikaci do osady Nové Domky. Město Šumperk tak reaguje na zvýšený provoz automobilové dopravy v této rekreační oblasti s ohledem na bezpečnost pěších turistů a cyklistů.

Trasa mezi Reissovou ulicí a osadou Nové Domky je kombinací místních komunikací, na které byl dosud vjezd povolen, a lesních cest, pro něž platí dle zákona zákaz vjezdu. Tento stav nebyl pro řidiče srozumitelný, proto se město rozhodlo osadit nové dopravní značení - zákazové značky.

Vzhledem k tomu, že cesta byla bez omezujících značek, začaly mobilní navigace posílat vozidla touto nejkratší trasou, a to bez ohledu na technický stav komunikací, který je v některých úsecích nevyhovující.

Navigace směřovaly do uvedeného úseku i těžká nákladní vozidla. Úsek lesní cesty není pro provoz vozidel dostatečně široký, chybí zde dostatečný rozhled, dopravu může ještě zkomplikovat těžba dřeva a jeho následná doprava velkými vozidly. „Vjíždění řidičů bylo předmětem kritiky občanů. Automobily se totiž při průjezdu lesem často pohybují velice rychle, jsou mezi nimi také nákladní vozy. Přitom jde o rekreační zónu, kde se pohybuje množství pěších i cyklistů. Někteří neukáznění řidiči bezohledně vjíždějí na louku až na horizont a ničí zeleň,“ popsal situaci starosta Tomáš Spurný.

Upřesnil, že zákazové značky byly zhruba ve stejných místech i v minulosti. Město je asi před deseti lety odstranilo. Tím došlo ke zprůjezdnění trasy mezi Reissovou ulicí do rapotínské osady Nové Domky. Odstraněním značek tehdy chtělo město umožnit bezproblémový vjezd zahrádkářům ze zdejší zahrádkářské osady. Bohužel však situace stále častěji na úkor dopravní bezpečnosti využívají lidé, kteří si zkracují cestu a projíždějí tudy na Nové Domky a dále do Rapotína. Ušetří tak dva kilometry jízdy, což jsou dvě až tři minuty času.

Městská rada proto doporučila osadit zákazové značky s dodatkovou tabulkou „Mimo dopravní obsluhy“, což umožňuje vjezd zahrádkářům a dalším majitelům nemovitosti v této oblasti. Další výjimky nebudou povoleny. Návštěvníci rekreační oblasti mají možnost svá vozidla odstavit na parkovišti v Reissově ulici a do lesa se mohou vydat pěšky.

Při rekonstrukci ulic město vždy věnuje velkou pozornost zajištění bezpečnosti provozu, dostatečnému osvětlení a vzdálenosti pro dostatečný rozhled účastníků provozu. V tomto případě nebyly tyto podmínky splněny, město jako správce komunikací muselo v zájmu bezpečnosti přistoupit k nápravě.

Autor: red., S.Singerová - mus,

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Fotek: 45
Přidáno: 28.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Fotek: 65
Přidáno: 26.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Fotek: 70
Přidáno: 26.09.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.