Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kontrola stánkového prodeje jahod nepřinesla nic pozitivního

31. července 2017 - 09:46

Zpět na seznam článků

Nedodržení zákona zaznamenali u více než sedmdesáti procent prodávajících

Kontrola stánkového prodeje jahod nepřinesla nic pozitivního

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

S příchodem letní sezony se objevuje u českých silnic a veřejných  prostranstvích měst a vesnic stánkový prodej ovoce a zeleniny. Česká obchodní inspekce Moravskoslezského a Olomouckého kraje se v těchto měsících zaměřila na stánkový prodej jahod.  Celkem bylo provedeno devětadvacet kontrol a v jednadvaceti případech bylo zjištěno porušení zákona o ochraně spotřebitele. 

Uvedené kontroly, zaměřené na stánkový prodej jahod, provedli inspektoři ČOI Moravskoslezského a Olomouckého kraje v období od 1. června do 15. července. V rámci této mimořádné akce také kontrolovali nabídku a prodej dalších druhů ovoce a zeleniny.

Z celkového počtu kontrolovaných subjektů nebyl dodržen zákon o ochraně spotřebitele v  jednadvaceti případech, což je 72 procent. „Prodávající nevydali ve dvanácti případech na žádost spotřebitele doklad o zakoupení ovoce se všemi stanovenými údaji, jedenáct podnikatelů vážilo výrobky na úředně neověřených vahách, devět obchodníků neinformovalo spotřebitele o cenách ovoce a zeleniny v souladu s cenovými předpisy, ve čtyřech případech nebyla prodávajícími dodržena zásada poctivého prodeje, kdy ve třech případech bylo provedeno nesprávné účtování a v jednom případě došlo k nedodržení správné deklarované hmotnosti. Jeden prodávající, i přes zákaz ČOI, dále používal úředně neověřené měřidlo,“ vyjmenoval porušení tiskový mluvčí Jiří Fröhlich.

Za zjištěné nedostatky bylo uloženo pět pokut formou příkazu na místě v celkové výši 6 tisíc korun. „V šestnácti případech budou zjištěné nedostatky předmětem správního a přestupkového řízení. Na jedenáct kusů vah byl vydán zákaz dalšího používání až do zjednání nápravy,“ doplnil mluvčí.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.