Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 17. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Ženu okradli na šumperské diskotéce

17.07.2019 - Ženu okradli na šumperské diskotéce - Obezřetnost se...

Počasí

17.07.2019 - Středa

Teplota: 22 / 11 - Zataženo

18.07.2019 - Čtvrtek

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kontrolní akce znovu potvrdila špičkovou kvalitu potravin

28. ledna 2019 - 11:27

Zpět na seznam článků

Značky Klasa a Regionální potravina

Kontrolní akce znovu potvrdila špičkovou kvalitu potravin

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Potravinářská inspekce pravidelně realizuje kontrolní akci zaměřenou na potraviny oceněné značkou KLASA a Regionální potravina. Výsledky za loňský opět potvrdily jejich velmi vysokou jakost a bezpečnost. Z hlediska zjištění inspekce se jedná o jednu z nejméně problematických kategorií potravin. U ostatních kategorií potravin inspektoři zjišťují až řádově vyšší podíly nevyhovujících vzorků.

V loňském roce inspektoři SZPI hodnotili přes dvě stě šarží potravin oceněných národní značkou kvality Klasa. Všechny hodnocené šarže vyhověly ve všech hodnocených parametrech.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Dále inspektoři hodnotili přes devadesát šarží oceněných značkou Regionální potravina. „Nevyhověly celkem tři šarže potravin, z toho dvě šarže v parametru jakost a jedna šarže v parametru označování. Laboratorní rozbor u žádného z odebraných vzorků nepotvrdil porušení bezpečnostních požadavků,“ uvedl tiskový mluvčí SZPI Radoslav Pospíchal.

Potraviny oceněné značkami Klasa a Regionální potravina musí splňovat nejen požadavky vyplývající z národní a evropské potravinové legislativy, ale i nadstandardní požadavky vyplývající z podmínek pro používání značky kvality. „Jde mj. o vyšší podíl masa u masných výrobků, přísnější regulace v používání sladidel, barviv a dalších aditiv, vyšší nároky při hodnocení chuti a konzistence potraviny,“ upřesnil mluvčí.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Inspektoři SZPI  pravidelně kontrolují potraviny oceněné značkou kvality už šestnáct let a výsledky kontrol stabilně potvrzují nejvyšší jakost hodnocených produktů.

Autor: red., R. Pospíchal,

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.