Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. února 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vozidlo po nárazu skončilo na střeše

21.02.2019 - Vozidlo po nárazu skončilo na střeše - Dopravní nehoda...

Počasí

obcasny-Déšť

21.02.2019 - Čtvrtek

Teplota: 9 / 1 - obcasny-Déšť

obcasny-Déšť

22.02.2019 - Pátek

Teplota: 7 / -4 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kontrolní akce znovu potvrdila špičkovou kvalitu potravin

28. ledna 2019 - 11:27

Zpět na seznam článků

Značky Klasa a Regionální potravina

Kontrolní akce znovu potvrdila špičkovou kvalitu potravin

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Potravinářská inspekce pravidelně realizuje kontrolní akci zaměřenou na potraviny oceněné značkou KLASA a Regionální potravina. Výsledky za loňský opět potvrdily jejich velmi vysokou jakost a bezpečnost. Z hlediska zjištění inspekce se jedná o jednu z nejméně problematických kategorií potravin. U ostatních kategorií potravin inspektoři zjišťují až řádově vyšší podíly nevyhovujících vzorků.

V loňském roce inspektoři SZPI hodnotili přes dvě stě šarží potravin oceněných národní značkou kvality Klasa. Všechny hodnocené šarže vyhověly ve všech hodnocených parametrech.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Dále inspektoři hodnotili přes devadesát šarží oceněných značkou Regionální potravina. „Nevyhověly celkem tři šarže potravin, z toho dvě šarže v parametru jakost a jedna šarže v parametru označování. Laboratorní rozbor u žádného z odebraných vzorků nepotvrdil porušení bezpečnostních požadavků,“ uvedl tiskový mluvčí SZPI Radoslav Pospíchal.

Potraviny oceněné značkami Klasa a Regionální potravina musí splňovat nejen požadavky vyplývající z národní a evropské potravinové legislativy, ale i nadstandardní požadavky vyplývající z podmínek pro používání značky kvality. „Jde mj. o vyšší podíl masa u masných výrobků, přísnější regulace v používání sladidel, barviv a dalších aditiv, vyšší nároky při hodnocení chuti a konzistence potraviny,“ upřesnil mluvčí.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Inspektoři SZPI  pravidelně kontrolují potraviny oceněné značkou kvality už šestnáct let a výsledky kontrol stabilně potvrzují nejvyšší jakost hodnocených produktů.

Autor: red., R. Pospíchal,

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.