Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

ZUŠ OPEN 2019

22.05.2019 - ZUŠ OPEN 2019 - Pozvánka na happening v Šumperku

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kontrolované e-shopy téměř v pětaosmdesáti procentech porušily zákon

10. listopadu 2017 - 14:18

Zpět na seznam článků

Odkaz na seznam rizikových e-shopů

Kontrolované e-shopy téměř v pětaosmdesáti procentech porušily zákon

Kontrolované e-shopy téměř v pětaosmdesáti procentech porušily zákon zdroj foto: ČOI

Česká obchodní inspekce uskutečnila ve třetím čtvrtletí kontrolní akci, jejímž cílem bylo sledování elektronického obchodování a případná eliminace nežádoucích jednání, která mají negativní dopad na spotřebitele a jejich důvěru v tuto formu obchodování.

Inspektoři provedli přes dvě stě kontrol zaměřených na plnění povinností vyplývajících ze zákona o ochraně spotřebitele. Jeho porušení bylo zjištěno při 171 kontrolách. „Počet kontrol se zjištěním se během posledních dvou let téměř nezměnil. Inspekce při kontrolách vychází ze své dlouhodobé zkušenosti a cíleně míří na problematické internetové prodejce a rovněž reaguje na podněty spotřebitelů. Obecně lze říci, že se nejčastěji setkáváme s tím, že provozovatelé internetových obchodů opomíjí povinnost informovat spotřebitele o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterou jim od února 2016 ukládá novela zákona o ochraně spotřebitele,“ říká ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný.

tabulka zdroj: čoi

Inspekce na základě zjištěných porušení právních předpisů uložila ve třetím čtvrtletí pravomocně již 224 pokut provozovatelům e-shopů v celkové výši 1,5 milionu korun. „Nevyšší pokuta byla uložena internetovému obchodu www.zdravi-krasa-vitalita.cz ve výši 60 tisíc korun. Prodejce porušil zásady poctivosti prodeje, když prokazatelně za objednaný výrobek (v počtu šesti kusů) účtoval celkem místo částky 2 768 korun nesprávně částku 2 955 korun a dále účtoval za neobjednaný výrobek částku 219 korun. Tím celkově naúčtoval v neprospěch spotřebitele částku o 406 korun vyšší, než jaká měla být správně zákazníkovi naúčtována. Dále prodejce spotřebitele také řádně neinformoval o existenci mimosoudního řešení sporů,“ informoval tiskový mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Seznam rizikových e-shopů ZDE

Dalších pět prodejců dostalo shodně druhou nejvyšší pokutu ve výši 50 tisíc korun. „Nejčastěji inspektoři uložili pokuty za klamavé obchodní praktiky, kdy výše jednotlivých pokut obvykle dosahovala částky 10 tisíc korun,“ upřesnil mluvčí.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

Kontrolované e-shopy téměř v pětaosmdesáti procentech porušily zákon     zdroj foto: ČOI

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.