Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 28. října 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Načrtněte svou budoucnost online

28.10.2020 - Načrtněte svou budoucnost online - Konference UP Business...

Počasí

28.10.2020 - Středa

Teplota: 12 / 5 - Oblačno

29.10.2020 - Čtvrtek

Teplota: 10 / 6 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kontroly e-shopů v době první vlny pandemie

18. září 2020 - 13:18

Zpět na seznam článků

ČOI provedla přes sto devadesát kontrol

Kontroly e-shopů v době první vlny pandemie

Česká obchodní inspekce reagovala v období pandemie na některá omezení přijatá v souvislosti s výskytem koronaviru, kdy po většinu druhého čtvrtletí byly mimo provoz tržnice, trhy i kamenné provozovny, což mělo za důsledek změnu nákupních zvyklostí českých spotřebitelů a tím došlo k navýšení objemu obchodování přes internet.

V uvedeném období inspekce provedla v rámci internetového obchodování o patnáct procent více kontrol než za první čtvrtletí letošního roku. Celkem uskutečnila 193 kontrol a porušení právních předpisů v dozorové pravomoci ČOI zjistila téměř v 80 procentech. „Výsledky kontrol opět potvrdily, že v oblasti internetového prodeje je stále porušována platná spotřebitelská legislativa a tím i práva spotřebitelů. V důsledku výskytu koronaviru ČOI zaznamenala nárůst nových podnikatelských subjektů zabývajících se touto moderní formou obchodování,“ říká k výsledkům kontrol ředitel ČOI Mojmír Bezecný.

tabulka zdroj: čoi

Porušení zákonů zjistila ve 150 případech. „Provozovatelé e-shopů stále opomíjejí informovat spotřebitele o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo neposkytují informace související s uplatněním práva zboží reklamovat. Kontrolované osoby se také dopouštějí nekalých obchodních praktik při prodeji výrobků, kdy jde často o poskytování nepravdivých, nebo částečně pravdivých informací, nebo informace důležité pro rozhodnutí spotřebitele o koupi zcela chybí,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich.

Obchodní inspekce pravomocně uložila v tomto období 128 pokut v celkové hodnotě 1 125 800 korun. Počty pokut a jejich výše zahrnují i pokuty za další porušení obecně závazných právních předpisů, která byla v rámci kontrol zjištěna.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 II.

ŠumpeRUN 2020 II.

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.