Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský zámek

22.05.2019 - Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský...

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Korunka Velké Losiny začala pomáhat

07. března 2019 - 11:11

Zpět na seznam článků

Nemocným dětem i sociálně slabým rodinám v Olomouckém kraji

Korunka Velké Losiny začala pomáhat

Korunka Velké Losiny začala pomáhat foto: M. Cikryt

Na počátku letošního roku vznikl v Olomouckém kraji nový charitativní projekt Korunka Velké Losiny. Spolek navazuje na již patnáctiletou historii charitativní organizace Korunka Luhačovice, která obdobně pomáhá ve Zlínském kraji a za dobu své existenci dětem a rodinám rozdělila již přes deset milionů korun. Informovali jsme ZDE

Zakládajícími členy spolku jsou: Veronika Záhorská – zakladatelka Korunky Luhačovice, Karel Mornstein-Zierotin, jeho dcera Karla Morstein-Zierotin a Martina Podstatzká. „Lázeňská společnost působí více než deset let mimo jiné také ve Velkých Losinách. Proto jsme se rozhodli, že naše aktivity propojíme také s charitativním projektem, podobně jako v lázních Luhačovice. Vnímáme to tak, že pokud se firmě daří, tak by měla jakkoliv pomáhat druhým,“ řekla Veronika Záhorská.

 Tisková konference zleva Ivo Mareš, Dalibor Horák, Karel MornsteinZierotin, Veronika Zahorská, Frankovi foto: M. Cikryt

Vznik spolku na severu Olomouckého kraje přivítali také představitelé hejtmanství. „Tato část olomouckého regionu byla a stále je v některých směrech opomíjena. Je to dáno především geografickou podobou našeho kraje, kdy část Šumperska a především Jesenicko je vzdáleno od jeho centra. Činnost charitativních a neziskových organizací se sídlem v Olomouci sem většinou nedosahuje, proto vznik charitativního projektu velmi vítáme a budeme podporovat,“ řekl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Dalibor Horák. Činnost spolku podporuje také radní Olomouckého kraje Ivo Mareš, který i z pozice své profese lékaře poskytne erudované konzultace. „Některé žádosti o finanční či materiální pomoc, které budou na Korunku přicházet, se totiž budou muset odborně kvalifikovat,“ doplnil Ivo Mareš. Třetím z ambasadorů se stal krajský zastupitel a bývalý starosta Velkých Losin Miroslav Kopřiva.

 panenky Korunky foto: M. Cikryt

Během představení spolku předali zástupci Korunky Velké Losiny a Olomouckého kraje první šek s částkou padesát tisíc korun. Dar si v Termálních lázních Velké Losiny převzali rodiče šestiletého Jiřího z Bludova. Rodina peníze využije především k přestavbě domu, který musí být bezbariérový, a také na další výdaje spojené s léčbou a rehabilitací. „Takto nemocné děti zpravidla končí na invalidním vozíku, trápí se s postižením srdce, plic i očí, a s tímto onemocněním se zpravidla dožívají nízkého věku,“ podotkla maminka Pavlína Franková.

Další šek na částku přes šest tisíc korun předali Korunce zaměstnanci Termálních lázní Velké Losiny.

zamestnanci Termalnich lazni predali sek Korunce foto: M. Cikryt

Peníze spolek využije k podpoře nemocných dětí. Na letošní rok jsou již naplánovány nejrůznější charitativní projekty, jejichž výtěžky budou uloženy na veřejném účtu. V nadcházejících dnech budou spuštěny webové stránky , prostřednictvím nichž budou moci lidé žádat o finanční či materiální podporu.

Autor: red., M. Mitáčková, foto: M. Cikryt

Fotogalerie

Korunka Velké Losiny začala pomáhat        foto: M. Cikryt

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.