Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 03. února 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská služba vyhlásila v Jeseníkách 3.stupeň lavinového nebezpečí

03.02.2023 - Horská služba vyhlásila v Jeseníkách 3.stupeň...

Počasí

03.02.2023 - Pátek

Teplota: 3 / -1 - Sníh

04.02.2023 - Sobota

Teplota: 3 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Koutyman kvůli počasí zkracuje trasu kola

26. září 2013 - 17:02

Zpět na seznam článků

Extrémní horský duathlon se koná již tuto sobotu

Koutyman kvůli počasí zkracuje trasu kola

Pozvánka Koutyman

Pár desítek hodin zbývá do startu závodu extrémního horského duathlonu – Koutyman.

V sobotu 28.září bude areál Kouty v Koutech nad Desnou hostit účastníky závodu, kteří budou mít jedinečnou příležitost změřit si síly v nadmořské výšce 1300 metrů s převýšením 3400 m. Trasa závodu začíná krátkým výběhem z Kouteckého náměstí v nadmořské výšce  560 m. n. m. okolím dolní stanice lanovky a po členitém běhu v terénu, končí rovinatějším úsekem zpět na náměstí areálu.

Koutyman - běh

Cyklistická část se rozjíždí po krátké jízdě v terénu dlouhým výjezdem po asfaltové silnici, kolem spodní nádrže, až na horní nádrž Dlouhé Stráně do výšky 1300 m. n. m., potom následuje jízda lehčím terénem kolem celého masivu Mravenečníku a na závěr je divácky atraktivní výjezd sjezdovky, po kterém následuje velmi zajímavý sjezd po lehčích trasách Kouteckého Bikeparku, až na náměstí areálu. „Rozhodli jsme pro deštivé počasí, které poslední dobou panuje v Koutech zkrátit trasu kola na cca 37km, ale o nejlepší pasáže nepřijdete,“ ubezpečuje ředitel závodu Petr Marek.

Koutyman - kolo

Koutyman je určený pro všechny výkonnostní skupiny a závodit se bude v jednotlivých kategoriích i štafetách. Sportovní osobností závodu bude desetinásobný mistr ČR v dlouhém triatlonu a několikanásobný účastník Havajského Ironmana Petr Vabroušek.

Bikepark Kouty hostil v letošním roce již několik závodů horských kol, za zmínku stojí – seriál Kolo pro život – informovali jsme ZDE a Enduro race – informovali jsme ZDE. Start hlavního závodu je v sobotu 28.září v 10.00 hodin.

Autor: zak, ak

Fotogalerie

Pozvánka Koutyman

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.