Koutyman kvůli počasí zkracuje trasu kola
26. září 2013 - 17:02
Extrémní horský duathlon se koná již tuto sobotu

Pozvánka Koutyman
Pár desítek hodin zbývá do startu závodu extrémního horského duathlonu – Koutyman.
V sobotu 28.září bude areál Kouty v Koutech nad Desnou hostit účastníky závodu, kteří budou mít jedinečnou příležitost změřit si síly v nadmořské výšce 1300 metrů s převýšením 3400 m. Trasa závodu začíná krátkým výběhem z Kouteckého náměstí v nadmořské výšce 560 m. n. m. okolím dolní stanice lanovky a po členitém běhu v terénu, končí rovinatějším úsekem zpět na náměstí areálu.

Cyklistická část se rozjíždí po krátké jízdě v terénu dlouhým výjezdem po asfaltové silnici, kolem spodní nádrže, až na horní nádrž Dlouhé Stráně do výšky 1300 m. n. m., potom následuje jízda lehčím terénem kolem celého masivu Mravenečníku a na závěr je divácky atraktivní výjezd sjezdovky, po kterém následuje velmi zajímavý sjezd po lehčích trasách Kouteckého Bikeparku, až na náměstí areálu. „Rozhodli jsme pro deštivé počasí, které poslední dobou panuje v Koutech zkrátit trasu kola na cca 37km, ale o nejlepší pasáže nepřijdete,“ ubezpečuje ředitel závodu Petr Marek.

Koutyman je určený pro všechny výkonnostní skupiny a závodit se bude v jednotlivých kategoriích i štafetách. Sportovní osobností závodu bude desetinásobný mistr ČR v dlouhém triatlonu a několikanásobný účastník Havajského Ironmana Petr Vabroušek.
Bikepark Kouty hostil v letošním roce již několik závodů horských kol, za zmínku stojí – seriál Kolo pro život – informovali jsme ZDE a Enduro race – informovali jsme ZDE. Start hlavního závodu je v sobotu 28.září v 10.00 hodin.
Autor: zak, ak
Fotogalerie
Další články z rubriky

Olomoucký kraj a obce podpořily provoz srážedel fosforu na Plumlově
Kvalita vody však zůstává problémem

Onkologická klinika FN Olomouc zakládá Pacientskou radu
Pacienti nově dostávají silnější hlas ve věcech, které se jich skutečně týkají
Podmínky užití |
Prohlášení o přístupnosti |
Reklama |
Kontakty |
Nastavení souborů Cookies
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.
Facebook



Komentovat článek můžete na naší Facebookové stránce.


