Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský zámek

22.05.2019 - Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský...

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kraj hospodařil v loňském roce s přebytkem

03. května 2016 - 20:19

Zpět na seznam článků

Finanční prostředky teď použije především na investice

Kraj hospodařil v loňském roce s přebytkem

Olomouc - sídlo kraje zdroj foto: OLk.

Se zůstatkem více než 465 milionů korun skončilo hospodaření Olomouckého kraje za uplynulý rok. Část peněz – téměř 219 a půl milionu korun už hejtmanství zahrnulo do rozpočtu na letošek. „Zbývající finance rozdělili krajští zastupitelé v těchto dnech,“ uvedla tisková mluvčí kraje Kamila Navrátilová.

Více než 245 milionů  korun -  to je částka, kterou zastupitelé rozdělili mezi jednotlivé neinvestiční a investiční akce. „Výše přebytku jednoznačně vypovídá o tom, že Olomoucký kraj je dobrým hospodářem a dlouhodobě se nám daří tento trend držet. Můžeme tak více investovat tam, kde je to potřeba,“ řekl hejtman Jiří Rozbořil.

Na neinvestiční akce, například podporu Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (zejména dopravní obslužnost) nebo posílení provozu digitalizačního pracoviště Vědecké knihovny, půjde bezmála dvanáct milionů korun. „Avšak většina zdrojů je směrována do investic, které tak přesáhnou částku 227 milionů korun. Největší část peněz (85 milionů korun) poputuje do dopravy a silničního hospodářství na patnáct akcí, které budou spolufinancovány z dotace Státního fondu dopravní infrastruktury,“ přiblížila mluvčí.

Dalších 66 milionů je vyčleněno na řadu rozpracovaných i nových akcí včetně strojní techniky Správy silnic Olomouckého kraje. „Sem spadá třeba oprava průtahu Kostelcem na Hané, silnice mezi Pavlovicemi u Přerova a obcí Hradčany, rovněž jsme reagovali na petici občanů obce Bludov a značné prostředky věnujeme na přípravu akcí formou zpracování projektové dokumentace,“ doplnil hejtman Rozbořil.

Finanční prostředky z přebytku budou investovány také do oprav škol, zařízení sociální péče, kde jednou z největších akcí je transformační proces v Nových Zámcích, na opravy památek a rovněž do zdravotnictví.  „Například vybudování plynových kotelen v léčebném ústavu Paseka či modernizace vybavení Zdravotnické záchranné služby. Zhruba šest milionů korun si Olomoucký kraj ponechal jako rezervu na řešení akutních problémů,“ upřesnila tisková mluvčí kraje Kamila Navrátilová.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

Olomouc - sídlo kraje            zdroj foto: OLk.

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.