Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 31. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho viadukt

31.05.2020 - VIDEO. Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho...

Počasí

31.05.2020 - Neděle

Teplota: 16 / 10 - obcasny-Déšť

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kraj umožní tisícům důchodců výlety za 200 korun

20. července 2015 - 10:44

Zpět na seznam článků

„Letošní cestování pro seniory nabídne větší počet míst,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil

Kraj umožní tisícům důchodců výlety za 200 korun

ilustrační snímek zdroj: Ol.k.

Od druhé poloviny tohoto týdne bude zahájena registrace zájemců o Seniorské cestování v Olomouckém kraji. Projekt, který nabízí výlety osobám starším šedesáti let, spustilo hejtmanství poprvé před sedmi lety.

Zájem o poznávací, aktivní, sakrální, relaxační či kulturní zájezdy v regionu se každým rokem zvyšuje. „Vedení kraje se rozhodlo vyhovět velkému zájmu lidí o tento způsob cestování a pro letošní rok jsme navýšili finanční částku projektu na konečných 1,5 milionu korun. Podle našich zkušeností z loňska to letos umožní cestovat bezmála třem tisícovkám seniorů,“ řekl hejtman Jiří Rozbořil.

hejtman Jiří Rozbořil foto archiv: sumpersko.net

Seniorské cestování je zaměřené na aktivity dříve narozených obyvatel našeho regionu, kterým umožní navštívit zajímavá místa Olomouckého kraje.

První zájezd se uskuteční 31. července a možnost cestovat budou mít senioři až do konce října tohoto roku. „Organizační část celého projektu zajišťuje cestovní kancelář vybraná v rámci výběrového řízení. Olomoucký kraj pak kontroluje řádné plnění smlouvy. V zájmu kvalitní služby a zodpovědného přístupu každého účastníka je nastavena finanční spoluúčast ve výši 200 korun. Senior z našeho kraje pak může absolvovat pouze jeden výlet,“ doplnil Rozbořil.

Seniorské cestování 2015 zdroj: Ol.k.

V letošním roce se do přípravy projektu poprvé zapojila také Krajská rada seniorů Olomouckého kraje. Její zástupci měli možnost připomínkovat podmínky zadávací dokumentace i smlouvu.

Seniorské cestování 2015 zdroj: Ol.k.

Oslovení cílové skupiny bude zejména prostřednictvím tištěných letáků a médií, stejně tak přes krajskou radu seniorů. Od 23. července bude navíc zprovozněna stránka určená přímo zájemcům o cestování ZDE

Ti mohou pro tento účel využít také pobočky v olomoucké Pekařské ulici, telefonních čísel 585 515 850 a 585 515 860, nebo e-mailové adresy senior@zasluncem.cz.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

ilustrační snímek                   zdroj: Ol.k.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.