Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 22. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře

22.07.2019 - VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře -...

Počasí

22.07.2019 - Pondělí

Teplota: 27 / 14 - Zataženo

23.07.2019 - Úterý

Teplota: 28 / 18 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Krajská mateřská škola otevřela druhou třídu

05. září 2016 - 14:34

Zpět na seznam článků

Je určena dětem od dvou a půl do sedmi let

Krajská mateřská škola otevřela druhou třídu

Mateřská škola Krajského úřadu Olomouckého kraje se nachází na Gorazdově náměstí v budově internátu školy profesora Vejdovského zdroj foto: Olk

Další třídu otevřela na začátku nového školního roku mateřinka Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Školku, která je určena dětem zaměstnanců úřadu, příspěvkových organizací Olomouckého kraje, ale i zájemcům z řad veřejnosti, bude navštěvovat celkem čtyřiatřicet dětí. „Jsem ráda, že se prvotní myšlenka zřízení krajské školky takto naplnila. Našim cílem je vytvoření rovnovážného stavu mezi pracovním a osobním životem zaměstnanců a firemní školka se dnes stává standardním motivačním nástrojem. Vnímám důležité rovnítko mezi spokojeným rodičem a spokojeným zaměstnancem,“ uvedla ředitelka Krajského úřadu Olomouckého kraje Lucie Štěpánková.

Školní vzdělávací program vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. V krajské školce je zaměřen na polytechnické vzdělávání a podporu logopedické péče. „Třídy jsou vybavené novým moderním nábytkem. Hračky, didaktické pomůcky i ostatní potřeby jsou nové a moderní a neustále je doplňujeme a obměňujeme podle potřeb dětí. Nechybí ani venkovní hřiště, které nově vybudoval a vybavil olomoucký krajský úřad,“ řekl  hejtman Jiří Rozbořil.

Krajskou mateřskou školu navštěvují děti od dvou a půl do sedmi let věku. V letošním školním roce navštíví řadu divadelních představení, koncerty, hasiče, policii i dopravní hřiště. Zúčastní se také vzdělávacích programů Vlastivědného muzea v Olomouci.  „V prostředí mateřské školy jsou dětem poskytovány mnohostranné a přiměřené podněty, které přispívají k jejich rozvoji a učení. Dětem je poskytován a vhodně nabízen odborně připravený program, který rozvíjí všechny složky dětské osobnosti,“ vysvětlila ředitelka mateřské školy Pavla Lukáčová. „Celým systémem osobnostního rozvoje dítěte, založeném na integrovaném vzdělávání hrou, činnostmi a prožitky, prolíná polytechnické zaměření a podpora logopedické péče,“ doplnila.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

Mateřská škola Krajského úřadu Olomouckého kraje se nachází na Gorazdově náměstí v budově internátu školy profesora Vejdovského   zdroj foto: Olk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.