Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 25. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát miliónů korun.

24.03.2019 - Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát...

Počasí

Počasí se nepodařilo načíst.

Zde je místo pro Vaši reklamu

Krajská ocenění za kulturu směřují také do Zábřehu

28. února 2019 - 14:56

Zpět na seznam článků

Získá je Vladimír Körner a Divadlo Václav

Krajská ocenění za kulturu směřují také do Zábřehu

Divadlo Václav zdroj foto: muz

Zastupitelstvo Olomouckého kraje schválilo na svém zasedání v pondělí 25. února nominace města Zábřeh na Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2018.

Cenu za celoživotní přínos v oblasti kultury (dvorana slávy) získá respektovaný filmový a televizní scenárista, dramaturg a prozaik, čestný občan města Zábřeha pan Vladimír Körner. „Dílo Vladimíra Körnera patří k tomu nejvýznamnějšímu z naší poválečné prózy i filmu. Je autorem více než třiceti filmových a televizních scénářů a vydal téměř dvě desítky prozaických knih. Jeho tvorbu charakterizuje snaha o zachycení osudů řadových, osamělých, bloudících lidí uprostřed zásadních historických zvratů. Typické je baladické ladění příběhů či detailní sonda do psychologie hrdinů. Jeho dílo je zásadně ovlivněno traumatickými zážitky z období konce války. V letošním roce navíc oslaví Vladimír Körner osmdesáté narozeniny,“ uvedla k nominaci mluvčí zábřežské radnice Lucie Mahdalová.

Vladimír Körner zdroj foto: mu

V kategorii Výjimečný počin roku 2018 v oblasti umění, konkrétně v oblasti divadla, pak krajské ocenění získá václavovský spolek Divadlo Václav, který loni oslavil dvacet let své činnosti. Nominace mířila za vynikající reprezentaci města Zábřeh i Olomouckého kraje na poli ochotnického divadla a za organizaci celé řady kulturních a společenských akcí, zejména pak nesoutěžní přehlídky amatérských divadelních souborů O Václava z Václavova.

Autor: red., muz - L. Mahdalová, zdroj foto: muz

Fotogalerie

Divadlo Václav                       zdroj foto: muz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.