Sobota 20. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Držitelé krajských cen v oblasti kultury

19.04.2024 - Držitelé krajských cen v oblasti kultury - Opera,...

Počasí

20.04.2024 - Sobota

Teplota: 9 / 3 - obcasny-Déšť

21.04.2024 - Neděle

Teplota: 6 / 1 - Zataženo

Krajská podpora pro čtyři zachranné stanice

29. března 2024 - 12:47

Zpět na seznam článků

Zraněná zvířata dostanou druhou šanci

Krajská podpora pro čtyři zachranné stanice

ilustrační snímek zdroj: archiv OLK

Ani letos lidé nenechají zvířata na holičkách. Čtyři záchranné stanice, které se o zraněné a opuštěné živočichy starají, dostanou od Olomouckého kraje dohromady 300 tisíc korun.

Díky tomu budou moci poskytovat péči v nezměněném rozsahu. „Provoz záchranných stanic je finančně i časově velmi náročný. Příspěvek Olomouckého kraje alespoň částečně pomůže tomu, aby bylo o zachráněná zvířata dobře postaráno. Lidé, kteří záchranné stanice provozují, a dělají to často na úkor vlastního volného času, si zaslouží velké uznání,“ uvedl  hejtman Josef Suchánek.

Krajské peníze pomohou stanicím v Rudě nad Moravou, Němčicích nad Hanou, Přerově a v Rýmařově. Zatímco dříve si musely stanice o podporu každoročně žádat formou vypsaných dotací, od předloňska už nemusí. „Olomoucký kraj si u záchranných stanic objednává služby, které souvisí právě s výkonem záchrany zvířat. Pro obě strany je to jednodušší a přehlednější systém. Ubyde byrokracie a podpora může jít přímo tam, kde je nejvíc potřeba,“ vysvětlil radní OK Martin Šmída.

Záchranné stanice nezajišťují jen samotný odchyt zraněných či opuštěných zvířat, ale také jejich veterinární ošetření, léčbu, krmení, a nakonec i zpětné vypuštění do volné přírody.

Autor: red., A. Minxová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv OLK

Další články z rubriky

Přednáškový sál v botanické zahradě

Přednáškový sál v botanické zahradě

Otevře Přírodovědecká fakulta UP

Folklórní symfonie bez hranic

Folklórní symfonie bez hranic

Unikátní setkání univerzitních souborů Visegrádu v srdci Olomouce

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.