Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 10. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy

09.07.2020 - Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy -...

Počasí

10.07.2020 - Pátek

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

11.07.2020 - Sobota

Teplota: 19 / 12 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Krajskou vesnicí roku je Bělotín

17. června 2019 - 18:01

Zpět na seznam článků

Do soutěže se přihlásilo třináct obcí

Krajskou vesnicí roku je Bělotín

Krajskou vesnicí roku je Bělotín zdroj foto: OLK

S místními částmi Kunčice, Lučice a Nejdek je třetí největší obcí v přerovském okrese. Mezi dominanty vesnice s tisíc osmset obyvateli patří kostel svatého Jiří s bohatým barokním interiérem. Místo na Jelením kopci, kde v době ledové skončil svou pouť skandinávský ledovec, připomíná památník Evropského rozvodí.

Obec Bělotín se ode dneška navíc může pyšnit titulem Vesnice Olomouckého kraje roku 2019. „Vítězství v soutěži přijímám s velkou pokorou. Je to ocenění všech obyvatel obce. Věřím, že budou mít stejnou radost jako já,“ sdělil starosta Bělotína Eduard Kavala.

Kromě zlaté stuhy za vítězství v krajském kole soutěže se Bělotínští mohou těšit také na odměnu od hejtmanství v podobě tří set tisíc korun.

výsledky zdroj: OLK

Druhé Svésedlice získají dvě stě tisíc a Partutovice, které obsadily třetí příčku, pak sto tisíc korun. „Za osmnáct let svého trvání si tato soutěž vydobyla místo mezi významnými akcemi Olomouckého kraje. Letos se do ní přihlásilo třináct obcí. Všechny se měly čím pochlubit a vybrat tu nejlepší bylo velmi obtížné,“ řekl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Pavel Šoltys.

Oranžovou stuhou za spolupráci obce a zemědělského subjektu byla oceněna obec Tištín, modrou stuhu za společenský život získaly Vrchoslavice, zelenou za péči o zeleň a životní prostředí Dobrochov. „Uznání si nicméně zaslouží všechny obce, které se do letošního ročníku přihlásily. Věřím, že budou inspirací pro ostatní a příští rok se do soutěže zapojí ještě více vesnic,“ uvedl náměstek Šoltys.

Slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže a předání zlaté stuhy proběhne ve vítězné obci 19. července. Bělotín se navíc zúčastní celostátního kola, jehož výsledky budou oznámeny v září na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Autor: red., E. Knajblová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

Krajskou vesnicí roku je Bělotín         zdroj foto: OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.