fitnesskotelna
fitnesskotelna
fitnesskotelna
Sobota 15. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s pesticidy

15.06.2024 - Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s...

Počasí

15.06.2024 - Sobota

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

16.06.2024 - Neděle

Teplota: 22 / 15 - obcasny-Déšť

240 650 fitness kotelna

Krajský přebor Olomouckého kraje

06. června 2024 - 08:50

Zpět na seznam článků

Reportáž ze závodu

Krajský přebor Olomouckého kraje

Krajský přebor Olomouckého kraje zdroj foto: oddíl

Gymnastický maraton pokračoval 19. května v Prostějově přeborem Olomouckého kraje. GK Šumperk měl zastoupení v pěti kategoriích v nejvyšších stupních výkonnostní gymnastiky. Náš klub se může pochlubit ziskem tří titulů přebornic kraje. První titul  a zlatou medaili získala teprve sedmiletá Klára Snášelová, v kategorii VS0A, v konkurenci 10 děvčat. Její oddílová kolegyně Valerie Junková byla osmá. Klárka získala 76,55 bodů z 80. Tato kategorie se neúčastní MČR.

Pro kategorii VS1A byl krajský přebor důležitý z důvodu možného postupu na MČR. Podmínkou je zisk 72 bodů. GK Šumperk reprezentovala Karolína Štefková. Kája podala vyrovnaný výkon na všech čtyřech nářadích. Bohužel pád na kladině a ztráta bodu za chybu ji stál titul přebornice kraje. Přesto ziskem 74,10 bodu si zajistila postup na červnové mistrovství v Černošicích a získala stříbrnou medaili.

Dominanci GK Šumperk zaznamenala kategorie VS2A. Titul přebornice získala Terezie Paraska, druhá byla Ester Evjáková, třetí Adéla Jurásková, pátá Viktorie Peduzzi, sedmá Kateřina Stromšíková a osmá Tereza Štěpánková.

Předposlední, kdo se v barvách GK Šumperk představil,  byla kategorie VS3A. Druhé místo získala Patricie Petrová, třetí byla Klaudie Ďulíková a čtvrtá Lucie Paraska.

Poslední kategorií pro GK Šumperk byla linie B – VS4B. Olomoucký kraj na MČR má dvě postupová místa, o které bojovalo osm děvčat. Pro postup bylo důležité udržet nervy na uzdě a odcvičit bezchybné sestavy. Samozřejmě zde svoji úlohu sehrála i náročnost sestav. Členka GK Šumperk Ivana Svobodová předvedla sestavy bez pádu a na akrobě a bradlech jsme v jejím podání mohli vidět nejnáročnější sestavy. Odměnou ji byl zisk titulu přebornice Olomouckého kraje a postup na MČR.

Všem děvčatům gratulujeme a na MČR jim přejeme hodně štěstí. „Šumperk se může pyšnit úspěchy gymnastek GK Šumperk, které jsou podtrženy prací trenérek Silvie Urbanové a Jany Žandové. Samozřejmě nemůžeme opomenout přístup rodičů spočívající v náročnosti dopravy z místa bydliště na tréninky. GK Šumperk reprezentují nejen děvčata ze Šumperka, ale i dojíždějící z Leštiny, Zborova, Bohutína, Hraběšic. Většina z nich navštěvuje ZŠ Sluneční, aby mohla podstoupit náročnou přípravu v gymnastické tělocvičně na zdejší škole,“ uvedla Jana Žandová.

Autor: red., Jana Žandová, zdroj foto: GK Šumperk

Fotogalerie

Krajský přebor Olomouckého kraje    zdroj foto: oddíl
Krajský přebor Olomouckého kraje    zdroj foto: oddíl
Krajský přebor Olomouckého kraje    zdroj foto: oddíl
Krajský přebor Olomouckého kraje    zdroj foto: oddíl
Krajský přebor Olomouckého kraje    zdroj foto: oddíl

Další články z rubriky

Draci oznamují velký comeback!

Draci oznamují velký comeback!

Po dlouhých deseti letech oblékne šumperský dres zkušený obránce Martin Novotný

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.