Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podpora paliativní péči v kraji

24.05.2024 - Podpora paliativní péči v kraji - Nejvíce se zaměřuje...

Počasí

25.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 15 - Bouřky

26.05.2024 - Neděle

Teplota: 23 / 13 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Králem majálesu se stane divadelní filmový režisér a herec Miroslav Krobot

27. dubna 2023 - 08:52

Zpět na seznam článků

Jedenáctý ročník studentské akce

Králem majálesu se stane divadelní filmový režisér a herec Miroslav Krobot

ilustrační snímek zdroj: archiv upol - V. Duda

S květnem je tradičně spojený studentský svátek Olomoucký majáles Univerzity Palackého v Olomouci (UP). Letošní 11. ročník se uskuteční 2.–3. května a na dvou scénách na nádvoří Konviktu a Zbrojnice nabídne koncerty Tata Bojs či čerstvých držitelů Ceny Anděl 58G. Chybět nebude divadlo, workshopy, besedy, prezentace studentských spolků a neziskových organizací a taky dobré občerstvení.

Specialitou programu bude hudební majálesová tramvaj. „K jaru tradičně patří oslava mládí a studentské veselí, těším se především na pozitivní energii, kterou našim akcím dodávají právě studentky a studenti. Majáles je letos součástí našeho výročí, kdy si připomínáme čtyři sta padesát let olomoucké univerzity. Spolu se zářijovým Meet UPem, kterým vítáme nový akademický rok, patří ke studentským vrcholům letošních oslav,“ uvedl Martin Procházka, rektor UP.

Hlavní program odstartuje ve středu 3. května, už na předchozí večer ale organizátoři přichystali pomyslné zahřívací kolo. Program situovaný na parkán Uměleckého centra Univerzity Palackého (Konvikt) nabídne speciální tematický kvíz k 450 letům olomoucké univerzity, vystoupení improvizační skupiny O.LI.V.Y. a rovněž koncert kapely Mutanti hledaj východisko. Rappera a textaře Jana Vejražku doplní na pódiu instrumentalista Jiří Konvalinka a bubeník Cyril Kaplan, jinak též členové kapely Vložte kočku. Komu hudební porce nebude stačit, může po koncertě zůstat a zatančit si během setu DJ Endeeka.

Středeční bohatou porci hudby, besed, workshopů a prezentací zahájí ve 14.30 tradiční korunovace krále majálesu. Letos převezme korunu a žezlo divadelní a filmový režisér a herec Miroslav Krobot. „Jsme moc rádi, že pan Krobot souhlasil s převzetím vlády nad letošním studentským svátkem. Vedle korunovace na nádvoří Zbrojnice se zúčastní také talk show na parkánu Konviktu, kde se role moderátorky zhostí členka činohry Moravského divadla Olomouc a někdejší královna majálesu Ivana Plíhalová. U příležitosti návštěvy pana Krobota na letošním majálesu jsme do programu zařadili také projekci filmu Kdyby radši hořelo, kde ztvárnil výraznou roli náčelníka hasičů,“ uvedla za organizátory vedoucí oddělení univerzitních akcí UP Barbora Plonka Schwarzbachová.

Hudební program na nádvoří Zbrojnice odstartuje autorský melodický rock v podání olomoucké kapely Milenium. V čele skupiny stojí Daniel Režný, student 4. ročníku zubního lékařství na Lékařské fakultě UP. Hlavní kytarista Juraj Marton je již absolventem fakulty a pracuje jako zubní lékař. „Občas si říkáme, že bychom se měli přejmenovat na Zubenium,“ říká s úsměvem Režný. Rockery z Olomouce vystřídá pražsko-brněnská Luciana s jazzovou a soulovou lehkostí. „Žánrová míchačka je pro letošní hudební program majálesu typická. Další hosté Bert & Friends o sobě tvrdí, že jsou alternativa i pop, táborák i jazz, každopádně jde o velmi originální a osobitou kapelu. Po nich přijdou rappeři 58G, kteří před pár dny získali prestižní Cenu Anděl. Hlavní hvězdou jsou pak Tata Bojs, legendy z pražské Hanspaulky, kteří jsou na scéně neuvěřitelných pětatřicet let a ve svých písních střídají hned několik vlivů a žánrů,“ popsala za organizátory Anna Vytřísalová.

Hudba bude znít i v majálesové historické tramvaji, která vyjede ve středu 3. května v 11 hodin z Neředína a na trase linky 2/7 bude do 15 hodin nabírat cestující a zvát na pestré kulturní menu. „Majálesová historická tramvaj nabídne program pro potěchu ucha i oka. Pokud nastoupíte do předního vozu, budou jen pro vás hrát a zpívat EvaH, Tomáš Krejčiřík, Pavel Košutek nebo dýdžejka Amathyst. V zadním voze pak bude na programu výstava kreseb, autorské čtení, vystoupení studentského divadelního spolku Kucmoch nebo skupina Konsent a její stand-up proti sexuálnímu násilí,“ přiblížil Daniel Kunz z audiovizuální produkce UP, která tramvajový program zaštiťuje.

Autor: red., E. Havrtlant

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv upol - V. Duda

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.