Středa 24. dubna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

„Vracíme vodu lesu" projekt za více než miliardu

24.04.2019 - „Vracíme vodu lesu" projekt za více než miliardu -...

Počasí

obcasny-Déšť

24.04.2019 - Středa

Teplota: 20 / 9 - obcasny-Déšť

obcasny-Déšť

25.04.2019 - Čtvrtek

Teplota: 24 / 12 - obcasny-Déšť

Krize kolem SEFO zažehnána

05. dubna 2019 - 07:44

Zpět na seznam článků

Hejtman, ministr a Muzeum umění vyjednali dohodu

Krize kolem SEFO zažehnána

Krize kolem SEFO zažehnána zdroj foto: OLK

Na přípravě architektonické soutěže na podobu budovy Středoevropského fóra (SEFO), které vyroste v centru Olomouce, se dohodli zástupci Muzea umění s ministrem kultury Antonínem Staňkem. Schůzka proběhla ve středu 3. dubna na půdě krajského úřadu, kam ji svolal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Ten se na žádost zúčastněných stran stal mediátorem v problematice SEFO. „Všichni máme společný cíl, kterým je vybudování Středoevropského fóra v Olomouci. Nově jsme se dohodli na tom, že ministerstvo kultury pomůže Muzeu umění s vypořádáním deset let starých smluvních vztahů, jež souvisí s projektem SEFO. Shodli jsme se také na tom, že musí být vyhlášena nová architektonická soutěž,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Ministerstvo kultury nabídlo během schůzky zástupcům Muzea umění maximální spolupráci. Ministr Staněk jmenuje zmocněnce, který bude s muzeem o přípravách projektu za šest set miliónů korun komunikovat. „Důležité je, aby byly veřejné prostředky dobře využity. Kromě pomoci s vypořádáním smluvních vztahů povedeme jednání s Českou komorou architektů o podmínkách vypsání nové, transparentní a nediskriminační architektonické soutěže,“ uvedl ministr kultury Antonín Staněk.

Zástupci Muzea umění si společné jednání pochvalovali. Podle nich byly pojmenovány problémy, které se SEFO souvisí, a vítají nově nastavenou spolupráci. „Doufáme, že se vypořádáme se závazky, které muzeum ohledně SEFO v současnosti má. Také věříme, že se nám podaří připravit kvalitní architektonickou soutěž, díky které vznikne v Olomouci to nejlepší, co může architektura nabídnout,“ sdělil zástupce ředitele Muzea umění Olomouc Ondřej Zatloukal.

Krize kolem SEFO zažehnána zdroj foto: OLK

Středoevropské fórum má zachytit poválečný vývoj výtvarného umění ve střední Evropě. Vzniknout by mělo na místě vedle současné budovy Muzea umění.

Autor: red., E. Knajblová - olk, zdroj foto OLK

Fotogalerie

Krize kolem SEFO zažehnána            zdroj foto: OLK

Exkluzivní Fotogalerie

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

Ceny města Šumperka 2018 - I.

Ceny města Šumperka 2018 - I.

Fotek: 82
Přidáno: 17.04.2019

Ceny města Šumperka 2018 - II.

Ceny města Šumperka 2018 - II.

Fotek: 60
Přidáno: 17.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.