Úterý 16. srpna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Ani praktické, ani oblíbené

16.08.2022 - Ani praktické, ani oblíbené - Už šestnáct let lze v...

Počasí

16.08.2022 - Úterý

Teplota: 29 / 16 - SkoroJasno

17.08.2022 - Středa

Teplota: 30 / 15 - SkoroJasno

Krobotův film Velká premiéra

20. července 2022 - 20:56

Zpět na seznam článků

Přednostně se promítá ve vybraných kinech kraje

Krobotův film Velká premiéra

Krobotův film Velká premiéra zdroj foto: OLK

Je to přesně rok, co v Praze padla první klapka nového filmu Miroslava Krobota. Velká premiéra, jak se komedie jmenuje, teď vstupuje do kin a přednostně se promítá ve vybraných kinech v Olomouckém kraji.

Jedním z prvních zastavení filmařské výpravy s Miroslavem Krobotem, představitelem hlavní role Pavlem Šimčíkem a herci Ivou Pazderkovou, Jakubem Žáčkem či Jenovéfou Bokovou, bylo kino Metropol v Olomouci. A ne náhodou. Olomouc se totiž stala hlavní filmovou kulisou.

Natáčelo se především v prostorách S-klubu, ale také v zoo, v kostele Panny Marie Sněžné, Bezručových sadech či na hlavním nádraží. „Olomouc je fotogenické město, kde se historie ideálně mísí se současností. Když jsem byl dítě, Olomouc pro mě byla něco jako New York. Mám pocit, že sem patřím. A také jsem moc rád, že vznik našeho filmu podpořil Olomoucký kraj i město Olomouc, toho si moc vážím,“ řekl Miroslav Krobot, který napsal scénář opět v tandemu s olomouckým psychologem Lubomírem Smékalem. Ve snímku si zahráli i herci Moravského divadla Olomouc - Roman Vencl a Ivana Plíhalová.

V úterý 19. července viděli snímek diváci olomouckého kina Metropol a prostějovského Kina Metro 70, o den později jej nabídne Oko v Šumperku a Retro v Zábřehu.

Na Velkou premiéru přispěl Olomoucký kraj v loňském roce částkou tři sta tisíc korun. Natáčení filmů a pohádek v našem regionu hejtmanství podporuje dlouhodobě. „Při Centrále cestovního ruchu Olomouckého kraje funguje filmová kancelář, která hledá místa vhodná k natáčení snímků a také pomáhá filmařům se zajišťováním služeb. A co je důležité, vynaložené finance se vracejí. Nejenže poskytnuté peníze zůstávají v kraji, kde filmaři nakupují vše potřebné, jako je ubytování, stravování či služby řemeslníků, a utratí za ně víc, než od nás dostanou, ale je to i forma propagace a způsob, jak přilákat do regionu návštěvníky,“ uvedla Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

V posledních letech se navíc rozmohl takzvaný filmový turismus. Lidé vyhledávají a navštěvují místa, kde byly natáčeny jejich oblíbené filmy. V Olomouckém kraji je to třeba hrad Bouzov, kde vznikala Princezna zakletá v čase, přímo v Olomouci se točil Případ mrtvého nebožtíka a například Šumperk se stal kulisou pro snímek Krásno.

Miroslav Krobot uvádí Velkou premiéru. V regionu ji jako první viděli diváci v Prostějově a v Olomouci.

Autor: red., E. Knajblová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

Krobotův film Velká premiéra    zdroj foto: OLK
Krobotův film Velká premiéra    zdroj foto: OLK
Krobotův film Velká premiéra    zdroj foto: OLK

Další články z rubriky

Revival Invaze v Šumperku

Revival Invaze v Šumperku

Dorazí „Stouni“ a AC/DC

Našláplý podzimní program

Našláplý podzimní program

Představilo Divadlo na Šantovce

Exkluzivní Fotogalerie

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Fotek: 63
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Fotek: 54
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Fotek: 68
Přidáno: 06.08.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.