Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 14. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera

14.10.2019 - Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera - Benefiční...

Počasí

14.10.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Krojovaná Moravská Veselka v Šumperku

18. května 2016 - 21:41

Zpět na seznam článků

Příznivci dechové hudby radujte se!

Krojovaná Moravská Veselka v Šumperku

Moravská Veselka zdroj foto: d.k.

Tříhodinové zábavné odpoledne s krojovanou Moravskou Veselkou připravil příznivcům dechové hudby šumperský kulturní dům.

Kapela má své sídlo v Sušicích u Přerova, v kraji na rozmezí Hané a Záhoří. Vznikla již v roce 1989, prošla dlouholetým vývojem a dnes již tu před diváky a posluchači stojí seskupení vyzrálých muzikantů, pro něž je hudba a zpěv chlebem života.

Všude zde slyšíme českou řeč kořeněnou moravským nářečím a veselý lid, zpívající si své písničky. Právě Moravská Veselka se snaží tuto zpěvnost, hudebnost a duševní pohodu našeho kulturně bohatého kraje rozdávat svým posluchačům doma i v zahraničí.

Za dobu své existence získala v povědomí příznivců dechové hudby své pevné místo, natočila spoustu úspěšných hudebních nosičů a mohli jste se s ní setkat jak na oblíbené televizní stanici Šlágr, tak i na vlnách Českého rozhlasu, kde po 18 týdnů bodovala v dechovkové hitparádě, třikrát po sobě dokonce na prvním místě. „Kromě české a moravské dechové hudby se můžete těšit i na populární melodie upravené do speciální podoby," upřesňuje produkční domu kultury Michaela Horáková.

Na zábavném odpoledni s Moravskou Veselkou si zatancujete v neděli 22. května od 15 hodin ve velkém sále DK Šumperk. Vstupné s místenkou je 150 korun.

 

Autor: red., d.k.

Fotogalerie

Moravská Veselka              zdroj foto: d.k.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.