Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

KudyKam

15. září 2021 - 17:57

Zpět na seznam článků

Aktualizovaná UPlikace je chytřejší a nově obsahuje i mobilního průvodce studentů

KudyKam

UPlikace zdroj foto: upol - V. Duda

Univerzitní mobilní aplikace pro správu studia, kterou v současnosti využívá asi třetina všech studentů Univerzity Palackého v Olomouci, je opět o něco chytřejší. Nově obsahuje i původce po univerzitě KudyKam – studenti jej dostávali posledních dvanáct let v tištěné podobě. Mobilní verze obsahuje jak základní informace o studiu, slovníček pojmů a vyhledávání podle klíčových slov, tak praktické tipy či průvodce různými životními situacemi.

Chytřejší, přehlednější a nabitá praktickými informacemi je před zahájením nového akademického roku UPlikace, mobilní aplikace pro studenty a vyučující provozovaná Univerzitou Palackého v Olomouci. S novým akademickým rokem se totiž rozšířila o elektronickou verzi kapesního průvodce KudyKam pro studenty prvních ročníků, která plně nahradila tištěnou podobu informační brožury. „Pro opuštění tištěné verze jsme se rozhodli z vícero důvodů. Svou roli hrály jak náklady na výrobu tištěné verze, tak aspekty udržitelnosti. Nadto jsme pak chtěli vyjít vstříc nejen prvákům, ale i studentům, kteří sice nastupují do druhého či třetího ročníku, ale s ohledem na situaci v posledním roce a půl si studia v normálním provozu příliš neužili,“ říká Ondřej Martínek z oddělení komunikace UP. Výhodou mobilní verze je i okamžitá možnost aktualizací informací, například sekce odkazující na aktuální pandemická pravidla nebo systém notifikací a aktualit, které UPlikace nabízí. Mimo to byla o aktualizované informace rozšířena i kapitola Průvodce v záložce Studenti na univerzitním webu.

V aktualizované UPlikaci najdou studenti vedle množství praktických rad, přehledů, návodů a nově také popis řešení nejrůznějších situací, s nimiž se během svého studia mohou setkat, ať už jde o vyřízení stipendia, poplatků, nebo časového kuponu na MHD. „Informace v UPlikaci chceme postupně dále doplňovat, mimo jiné o galerie fotografií a screenů u návodů. Dlouhodobým cílem je pak díky Průvodci studenta zvyšovat podíl studentů využívajících aplikaci pro správu studia, a naopak stávajícím uživatelům nabízet postupné rozšiřování funkcionalit,“ doplňuje autor KudyKamu Martínek. Ačkoli je samotná UPlikace k dispozici zdarma uživatelům platforem Android i iOS, KudyKam je v tuto chvíli dostupný jen ve verzi pro Android. Uživatelé iOS se jej však dočkají v řádu týdnů.

UPlikace je od roku 2016 oficiální mobilní aplikací pro studenty a vyučující Univerzity Palackého v Olomouci. Díky ní má uživatel detailní přehled o studiu včetně přehledného rozvrhu, harmonogramu zkouškových termínů nebo interaktivní mapy Olomouce. Studenti si prostřednictvím aplikace mohou zapisovat či odepisovat zkouškové termíny, dostávají ihned upozornění na známku zadanou ve STAGu nebo na uvolnění zaplněného zkouškového termínu. Aplikace byla vyvinuta absolventem přírodovědecké fakulty Lukášem Novákem ve spolupráci s Centrem výpočetní techniky UP a dnes je její licence poskytována i dalším vysokým školám.

Autor: red., E. Havrlant

Fotogalerie

UPlikace                  zdroj foto: upol - V. Duda

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.