Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 27. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Farmáři opět nabídnou produkty na trzích v Šumperku

27.05.2020 - Farmáři opět nabídnou produkty na trzích v Šumperku -...

Počasí

27.05.2020 - Středa

Teplota: 19 / 6 - PoloJasno

28.05.2020 - Čtvrtek

Teplota: 13 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Kulturní úderka Brno“ v Šumperku

24. září 2019 - 09:06

Zpět na seznam článků

Návrat kultovního souboru

„Kulturní úderka Brno“ v Šumperku

Kulturní úderka Brno zdroj foto: DK

Kultovní kvarteto muzikantů z Brna a Sarajeva, žijící v České republice, se vrací s novým albem Sarajevska katarzija. Živě ho představí šumperským posluchačům v místním domě kultury v pátek 11. října.

Poměrně syrová záležitost, zvukově i pocitově sahající od psychedelického blues 60. let po americkou klubovou scénu reprezentovanou třeba Jon Spencer Blues Explosion. Kulturní úderka má však svůj zvuk, svůj projev, byla, je a bude vždy autentická. Nerozpakuje se pracovat s jemným zvukem akustické kytary nebo naopak elektrickým nášupem, ve kterém ale najdete třeba i klávesy či prostor pro bubeníka.

Abychom pochopili, v čem je dnes Kulturní úderka stále jedinečná, stačí se podívat do bookletu alba na seznam hráčů a nástrojů. Rockový základ kytara, basa a bicí totiž doplňují na jedné straně nejdůraznější klávesové nástroje (hammondky i syntezátory) a na straně druhé třeba i orientální saz. Nálady a styly se proměňují v průběhu skladeb a Štěpán Dokoupil svým zpěvem připomene tu Eddieho Veddera, tu Garyho Moora, tu Becka. Chvíli máte pocit, že posloucháte nějakou akustickou baladu od raných Pink Floyd, pak kytara zahrozí jako na albech Nirvany a jindy je to folkrock jako od Crash Test Dummies.

Koncert brněnské Kulturní úderky se uskuteční v pátek 11. října od devatenácti hodin ve foyer Domu kultury Šumperk. Vstupné v předprodeji je 160 korun, v den akce podraží lístky o čtyřicet korun.

Autor: red., M. Horáková - dk, zdroj foto: DK

Fotogalerie

Kulturní úderka Brno            zdroj foto: DK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.