Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 30. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z jeřábu

30.05.2024 - FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z...

Počasí

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 24 / 10 - PoloJasno

31.05.2024 - Pátek

Teplota: 21 / 13 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kuriozní a úsměvné zásahy hasičů roku 2014

30. prosince 2014 - 12:28

Zpět na seznam článků

Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje, připomíná výjezdy se šťastným koncem

Kuriozní a úsměvné zásahy hasičů roku 2014

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Každý rok hasiči v Olomouckém kraji zasahují u několika tisíců událostí. Mnohdy se při své práci setkávají s neštěstím druhých a bolestí. Přesto však se vždy najde několik událostí, které vykouzlí úsměv na rtech. Ty nejkurióznější z letošního roku si musíme připomenout.

Divoké prase si šlo zaplavat

záchrana divokého kance zdroj foto:HZS Ok

V sobotu 6. dubna zažilo opravdu nevšední zážitek a podívanou několik desítek hostů a klientů lázní v Jeseníku. V bazénu Vojenské lázeňské léčebny totiž plavalo divoké prase. Po bazéně se pohybovalo velmi rychle a zběsile a snažilo si samo zachránit holý život. Hasiči se několikrát pokoušeli dostat divočáka ven pomocí nastavovacích žebříků, to se jim však nepodařilo, prase totiž nechtělo spolupracovat. Nakonec mu ale ubývalo sil, dalo si říct a samo vylezlo z bazénu po připravených nastavovacích žebřících. Pomoc hasičů se mu ale zřejmě nelíbila, protože velitele zásahu na závěr „odměnilo“ několika oděrkami a modřinami a bez rozloučení uteklo do volné přírody.

Informovali jsme ZDE

Motorka a bláto nejdou dohromady

zásah hasičů v pískovně Majetín zdroj foto:HZS Ok

V sobotu 12. dubna vyjeli přerovští hasiči k netradičnímu zásahu na pískovnu do Majetína. Motorkář zkoušel sílu svého stroje v nebezpečném terénu, až skončil po krk v blátě i se svým miláčkem. V jednu chvíli sám bojoval o záchranu života. S několika kamarády se pak mnohokrát neúspěšně snažil vytáhnout krosovou motorku na břeh. Když zjistili, že to sami nezvládnou, povolali na pomoc hasiče. Hasiči člunem a za pomoci lan, trámků a desek asi za tři hodiny s vypětím všech sil stroj z bláta vytáhli.

Informovali jsme ZDE

Vydal se na túru

Čertova stěna - záchrana psa zdroj foto:HZS Ok

V sobotu 12. července zachránili šumperští hasiči psa, který spadl do skalní rozsedliny nedaleko Čertovy stěny. Hlavní aktér celé akce se k náhodným turistům připojil v obci Vernířovice a "vyšlápl" si s nimi na 5 km vzdálenou vyhlídku Čertova stěna. Tam však přestal být ostražitý a spadl průrvou do skalní rozsedliny. Uvnitř musel bohužel vydržet až do příjezdu hasičů, kteří lezeckou výbavou pejska z nedobrovolného vězení vyprostili. Celá záchranná akce měla šťastný konec, pejsek byl nezraněn. Hasiči ho po vytažení převezli do obce Vernířovice a předali starostce obce.

Informovali jsme ZDE

 

Jako lovci Pampalini

odchyt papouška v Olomouci zdroj foto:HZS Ok

Jako lovci Pampalini si připadali olomoučtí hasiči, když 2. září chytali po Olomouci chovného papouška. Majitelé ho hledali dlouho a nebýt jejich všímavých příbuzných, nenašli by ho nikdy. Papoušek uletěl velkou vzdálenost od domova, když ho objevili příbuzní, seděl na stromě ve výšce asi 6 metrů. Tady byla potřeba výšková technika hasičů z Olomouce. Několik neúspěšných pokusů o záchranu a přesouvání výškové techniky mělo na závěr šťastný konec. Po asi hodině marného snažení jak hasičů, tak i majitelů se podařilo papouška odchytit a zavřít zpět do klece.

Informovali jsme ZDE

V osmdesáti na houby?

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Ve středu 1. října svedli hasiči boj o záchranu života zraněného osmdesátiletého muže, který se vydal na houby do lesa u obce Moravičany. Profesionální hasiči z Litovle spolu s dobrovolnými kolegy z okolí znali sice přibližnou polohu zraněného, přesto velitel zásahu rozhodl, že budou hledat třemi směry. Jedna skupina hasičů zraněného muže po necelé hodině v lese nalezla. Byl v těžko přístupném terénu asi 1,5 km od hasičských vozidel. Hasiči ho proto zafixovali do vakuových nosítek a pomalu a opatrně ho transportovali obtížným terénem až k příjezdové silnici. Tam ho předali zdravotnické záchranné službě k ošetření.

Informovali jsme ZDE

Co hledal v kontejneru na elektro odpad?

Uničov - vyproštění muže z kontejneru zdroj foto:HZS Ok

Uničovským hasičům vykouzlil lehký úsměv na rtu nuž, kterému ve čtvrtek 16. října  koukala z kontejneru na elektro odpad pouze hlava. Muž rychle vymýšlel způsoby, jakými se do kontejneru dostal a důvody, proč do něj lezl a nemohl ven. Hasiči vyndali čepy z otočného válce, dovnitř kontejneru vsunuli nastavovací žebřík, po kterém muž z kontejneru vylezl ven. Výtečník byl bez zranění předán policii.

Informovali jsme ZDE

Autor: red., v.h.

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.