Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 07. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý recidivista kradl značkové boty

07.07.2020 - Podnapilý recidivista kradl značkové boty - V chodbě...

Počasí

07.07.2020 - Úterý

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

08.07.2020 - Středa

Teplota: 20 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kvalita pohonných hmot v červnu se zhoršila

20. července 2012 - 00:37

Zpět na seznam článků

Česká obchodní inspekce informuje

Kvalita pohonných hmot  v červnu se zhoršila

ilustračnísnímke foto:sumpersko.net

Více než dvojnásobně se oproti květnovým výsledkům zvýšil počet nejakostních vzorků pohonných hmot odebraných v červnu Českou obchodní inspekcí. Z celkového počtu 221 kontrolovaných nevyhovělo jakostním požadavkům 12 vzorků.

"Jakost pohonných hmot odebraných a kontrolovaných Českou obchodní inspekcí se v červnu oproti květnu výrazně zhoršila, a to z 2,1 % na 5,4 %," uvedla mluvčí ČOI Jana Jelínková. Rozbory odebraných vzorků prokázaly odchylky od jakostních norem u 4 vzorků motorového benzinu, 5 vzorků motorových naft, 2 vzorků směsné motorové nafty a 1 vzorku LPG. Bez zjištění prošly kontrolou jakosti vzorky FAME, CNG a Ethanolu E85. Překročení horní přípustné hranice obsahu biosložek v pohonných hmotách nebylo v měsíci červnu zjištěno.

Z odebraného množství bylo 6 odzkoušeno s využitím mobilní laboratoře. Tyto vzorky vyhověly požadavkům příslušných norem. Z důvodů zvýšeného výskytu nekvalitních pohonných hmot v tržní síti bude Česká obchodní inspekce nadále situaci na trhu s palivy monitorovat a v rámci možností odběr vzorku ještě zvýší. Při šetření podání spotřebitelů bude i nadále provádět operativní kontroly s využitím mobilní laboratoře.

Autor: red.,J.Jelínková

Fotogalerie

ilustračnísnímke                  foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.