Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 24. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Prodej vstupenek na Jarka Nohavicu od 30. dubna

23.04.2018 - Prodej vstupenek na Jarka Nohavicu od 30. dubna - Pouze v...

Počasí

polojasno

24.04.2018 - Úterý

Teplota: 18 / 10 - PoloJasno

polojasno

25.04.2018 - Středa

Teplota: 20 / 9 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Kvalita prodávaného medu je stále nevyhovující

06. dubna 2017 - 15:32

Zpět na seznam článků

Polovina je falšovaná

Kvalita prodávaného medu je stále nevyhovující

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Státní zemědělská a potravinářská inspekce uskutečnila mimořádnou kontrolu medů vyrobených v České republice. Odběr kontrolních vzorků inspektoři zajistili především v menších prodejnách maloobchodu a na stáncích mimo oficiální tržiště.

Inspektoři pro analýzu v laboratoři odebrali celkem pětadvacet vzorků medu. Rozbor potvrdil porušení právních předpisů u dvanácti šarží medů. „Nevyhovující šarže inspektoři zakázali uvádět do oběhu a s kontrolovanými osobami zahájili nebo zahájí správní řízení o uložení pokuty,“ uvedl tiskový mluvčí Pavel Kopřiva.

přehled zdroj: SZPI

přehled zdroj: SZPI

přehled zdroj: SZPI

Zemědělská inspekce se věnuje kontrole medu i mimo běžné distribuční kanály. V rámci šetření případu vymykajícím se standardním postupům Potravinářská inspekce odebrala i vzorek medu nabízeného prostřednictvím inzertního webu Bazoš.cz. „Prodejce na internetu nabízel med označený jako Dědečkův med – med květový lesní od výrobce Včelpo, tedy výrobek, jehož některé šarže prodejci stáhli z tržní sítě v návaznosti na zjištění o výskytu antibiotik u medů výrobce,“ sdělil mluvčí Kopřiva.

Na sjednané anonymní schůzce na parkovišti inspektoři odebrali dva vzorky. „Následný laboratorní rozbor u šarží prokázal přítomnost antibiotik, přičemž přítomnost farmakologicky účinných látek v medu zákon nepovoluje,“ informoval Pavel Kopřiva, který dodal: „Inspekce zakázala předmětné šarže uvádět do oběhu a zahájí správní řízení o uložení pokuty.“

Autor: red., P. Kopřiva

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.