Sobota 16. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a nelegální migraci

15.11.2019 - Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a...

Počasí

16.11.2019 - Sobota

Teplota: 13 / 10 - obcasny-Déšť

17.11.2019 - Neděle

Teplota: 15 / 12 - Zataženo

LEGO za posledních čtyřicet let

25. října 2019 - 07:24

Zpět na seznam článků

Pozvánka do Muzea silnic ve Vikýřovicích

LEGO za posledních čtyřicet let

Autor výstavy Petr Šimr při instalaci výstavy foto: A. Turková.

Malí i velcí příznivci  pestrobarevný umělohmotných kostiček jistě přijmou pozvání do Muzea silnic ve Vikýřovicích, kde je od 24. října čeká výstava mnoha exponátů z téměř 50 tisíc dílků z populární  stavebnice Lego.

Náplní výstavy s názvem „Svět kostiček®“ jsou ukázky modelů se silniční tématikou nejen v městské aglomeraci v době současné, ale i ve středověku, dále vybrané tovární sety kompletních edic např. Lego® City® a System®,  k vidění jsou také hrady a středověk a samozřejmě i novinky z posledních let. Z filmové tvorby je vystavena  např. edice Lego® Ideas a další zajímavé exponáty.

pozvánka zdroj: MSV

Příznivce vozidel zaujme sbírka edice modelů Model Team z konce 80. let - období milénia. Pro nejmenší stavitele je ke zhlédnutí část rozsáhlé sbírky kousátek, chrastítek, kostiček, minifigů a hraček z dnes již nevyráběné edice Lego® Baby Primo®. Velkým lákadlem je také Lego® město s vlakovým kolejištěm a pohyblivými exponáty. Tovární sety z různých časových období  v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představují na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO®. Pro děti je připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění ve dvou sekcích kostky Lego® Duplo® i Classic – Basic. Vystaven je i speciální výběr oblečení Lego® Wear, které nosí zaměstnanci Kladenské Lego fabriky.

Expozice nabízí návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO® za posledních téměř čtyřicet let její produkce), vlastní „MOC“ tvorby člena československého fóra "kostky.org", který se představuje pod přezdívkou "Peesko" a dále exponáty  dalších vyzvaných vystavovatelů.

Autor výstavy Petr Šimr při instalaci výstavy foto: A. Turková.

Autor výstavy, Petr Šimr, jehož stavebnicové výstavy putují po celé České republice, je zárukou, že je na co se těšit. Výstava, kterou bude možné navštívit od úterka do soboty od deseti do šestnácti hodin, bude v silničním muzeu přinášet radost až do  února příštího roku.

Autor: red., A. Turková, foto: A. Turková

Fotogalerie

Autor výstavy Petr Šimr při instalaci výstavy foto: A. Turková.

Další články z rubriky

ČOI zajistila padělky za 24 milionů korun

ČOI zajistila padělky za 24 milionů korun

V průběhu třetího čtvrtletí

Škoda Aréna v Šumperku

Škoda Aréna v Šumperku

Hokejová hala má nový název

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.