Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 28. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci Pars Šumperk vs SC Kolín 5:2

27.02.2021 - Draci Pars Šumperk vs SC Kolín 5:2 - Reportáž ze zápasu

Počasí

28.02.2021 - Neděle

Teplota: 7 / -1 - PoloJasno

01.03.2021 - Pondělí

Teplota: 8 / -1 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

La Bresse: Světový pohár horských kol

25. května 2012 - 14:56

Zpět na seznam článků

Kopcovitý terén a technicky náročná trať

La Bresse: Světový pohár horských kol

La Bresse: Světový pohár horských kol foto zdroj:R.Fišnar

Nádherná příroda severovýchodní Francie s hlubokými lesy, mnoha jezery, zurčícími potoky a říčkami. Fografie z La Bresse ZDE. To byla kulisa, kterou mohli diváci spatřit a zažít o uplynulém víkendu ve francouzském La Bresse, kde se uskutečnil čtvrtý podnik ze série světového poháru horských kol, který před týdnem hostilo i Nové město na Moravě.

P5170567

Kopcovitý terén horské vesničky nabízel mnoho krásných výhledů přímo z trati závodu, která byla technicky náročná a mnoho závodníků a závodnic si odneslo nejeden šrám v podobě odřenin a zlomenin.

P5170561

Mládežnické kategorie byly na programu v sobotu, českým zástupcům se však bohužel na mety nejvyšší dosáhnout nepodařilo. Barbora Machůlková neobhájila druhé místo z Nového města a dojela díky defektu mezi juniorkami na 8. místě. V mužské kategorii U23, do dvaceti tří let byl naším největším favoritem Ondřej Cink, vítěz minulého závodu světového poháru a budoucí účastník OH v Londýně. Ondra dokončil závod na skvělém čtvrtém místě. Další dva čeští závodníci Marek Rauchfus a Tomáš Paprstka dokončili na 19. a 33. místě. 

Nedělní závody žen i mužů nabídly nádhernou podívanou, plnou napínavých soubojů o umístění v závodě. Vynikající závod odjela naše závodnice Kateřina Nash, které uniklo téměř jisté vítězství v posledním závodním okruhu, kdy v technických sjezdech třikrát za sebou spadla a dotírající norské závodnici Gunn Rita Dahle, otevřela cestu za vítězstvím. Na třetím místě dokončila Julie Bresset. Tereza Huříková 29. místo, Pavla Havlíková 45. místo, Lucie Veselá 56. Místo.

LB1

V mužském závodě se od startu na první pozici usadil domácí závodník a dvojnásobný olympijský vítěz Julien Absolon, kterého hnaly za vítězstvím davy fanoušků. Jaroslav Kulhavý se po vlažnějším začátku vydal na stíhací jízdu a ze sedmé pozice po prvním kole se propracoval až na druhou příčku, ale nepolevil a stahoval náskok Absolóna. V posledním kole měl Francouz navíc pád, který ho však příliš nezdržel a dojel si nakonec pro první místo, Járovi bohužel scházelo sedm vteřin, tak bral stříbro. Bronz si vyjel Švýcar Ralph Näf. Další čeští zástupci v závodě Milan Spěšný dokončil na 42. místě, Lukáš Sáblík na 88.místě a Jiří Novák s Janem Škarnitzlem odstoupili v průběhu závodu.

LB2

Další tři světové poháry se uskuteční v Kanadském Mont-Sainte-Anne (QC) 23. -24. června, ve Spojených státech amerických 30.6. -1.7 ve Windhamu, (NY) a finálový závod bude hostit opět Francie ve Val d'Isère 28-29. července.

Autor: Roman Fišnar

Fotogalerie

La Bresse: Světový pohár horských kol   foto zdroj:R.Fišnar

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.