Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 30. listopadu 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička po havárii usnula za volantem

30.11.2021 - Opilá řidička po havárii usnula za volantem - Kolize ve...

Počasí

30.11.2021 - Úterý

Teplota: 2 / 0 - Sníh

01.12.2021 - Středa

Teplota: 4 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Legendární Turbo to rozbalí v Šumperku

12. října 2018 - 08:41

Zpět na seznam článků

Během dvouhodinového koncertu zazní zásadní hity

Legendární kapela s legendárními hity, které znají nazpaměť děti i jejich prarodiče. Přesně tak by se dalo charakterizovat Turbo.

Nelze však v žádném případě mluvit o nějakém sentimentu, členové této kapely to na pódiu dokáží stále pořádně rozbalit. „Přijďte se o tom přesvědčit v pátek 26. října do šumperského domu kultury a užijte si dvouhodinové energické vystoupení, během kterého zazní všechny zásadní hity, jako jsou Hráč, Chtěl jsem mít nebo Láska z pasáží,“ zve všechny příznivce rocku produkční domu kultury Michaela Horáková.

Plzeňská skupina Turbo vznikla v roce 1981 okolo kytaristy, zpěváka a skladatele Richarda Kybice. Od samého počátku se řadila mezi nejžádanější interprety hudebního vydavatelství Supraphon. V roce 1984 vydala své první dlouhohrající eponymní album. Mezitím skladba „Díky, já jdu dál“ válcuje nejeden žebříček. O rok později vydané album To bude, pánové, jízda obsahuje už legendární hity Chtěl jsem mít a Hráč. Díky velkému úspěchu začala kapela jezdit i do zahraničí a hlavně společné koncerty s německými Puhdys měly nezapomenutelnou atmosféru.

V létě 1990 ohlásilo Turbo zánik a jednotliví členové se proto začali věnovat podnikání. Na scénu se kapela nakonec vrátila po devíti letech, když odehrála opravdu vydařený koncert s britskými Uriah Heep a Slade. Televize Nova a Prima zařazují kapelu do svých talk-show i zábavných pořadů, kvůli velkému zájmu koncerty musí začít odmítat, protože tolik pátků a sobot prostě v kalendáři není.Turbo zdroj foto: DK

V polovině roku 2002 bylo jasné, že bohužel kvůli vážné nemoci nebude moci Richard ve skupině pokračovat. Naštěstí zbývající členové našli adekvátní náhradu – do kapely nastoupil Mirek Chrástka. Už v průběhu zkoušek se ukazuje, že zvládá jak kytaru, tak zpěv. I několik hudebních publicistů, kteří zkoušky navštíví, hodnotí výsledek kladně. Nová éra začíná na turné s legendární skupinou Nazareth, které navštívilo přes 20 tisíc diváků. Poté kapela zavítala i na turné do Španělska.

Už téměř čtyři desítky let svými nestárnoucími songy dostává tato rocková parta do varu fanoušky snad všech věkových kategorií a velmi solidní postavení na hudební scéně si udržuje dodnes.

Energické vystoupení skupiny Turbo odstartuje v pátek 26. října od osmi hodin večer ve velkém sále domu kultury. Vstupné je v předprodeji 250 korun, v den akce podraží o padesát korun.

Rezervace vstupenek ZDE

 
 

Autor: red.,dk - M. Horáková

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

východ slunce Šumperk

východ slunce Šumperk

Fotek: 35
Přidáno: 29.10.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.